“Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii. Poznań – Ławica 1919-2018”. Wyjątkowy projekt na poznańskim lotnisku

Do końca stycznia na poznańskim lotnisku można oglądać wystawę projektu “Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii Ławica – Poznań 1919-2018” autorstwa prof. UAM dr hab. Izabeli Rudzkiej.

Projekt ma charakter artystyczno-naukowy i jest związany z obchodami setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Na obrazach przedstawiona została artystyczna wizja wydarzeń historycznych związanych ze zdobyciem przez Powstańców Ławicy.

“To malarska, osobista rejestracja pejzażu historii, pokazanie jego ewolucji poprzez stworzenie własnej czasoprzestrzeni malarskiej, która uwzględnia zmiany obserwowanej przestrzeni w czasie i generuje refleksje na temat jej odbioru w kontekście nakładania się czasu historycznego na czas współczesny”

Malarska interpretacja jest połączeniem historii bitwy z 1919 roku oraz widoku ówczesnej stacji lotniczej ze współczenym pejzażem portu lotniczego Poznań – Ławica.

Autorka zastosowała nowatorską, autorską technikę malarstwa strukturalnego, zabiegi optycznej transparentności w połączeniu z fotografią cyfrową i technikami collage.

Powstało sześć dzieł, które od 20 grudnia 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku można podziwiać na terenie poznańskiego lotniska.

 

autorka: A. Karczewska

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.