Ponad 130% planu – Fabryka Pojazdów Szynowych Cegielskiego przekazała PKP Intercity już 30 zmodernizowanych wagonów

Do końca 2018 roku PKP Intercity odebrało już pierwszych 30 wagonów zmodernizowanych przez H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu. To ponad 130% więcej wagonów niż początkowo zakładano w harmonogramie. Całe zamówienie obejmuje modernizację 90 składów.

Umowa została podpisana w 2017 roku, a rozszerzona była w październiku 2018 roku. Obejmuje modernizację i przegląd 90 wagonów typu 111A. Wartość zamówienia wynosi 410 mln złotych brutto.

Do końca 2018 roku Fabryka Pojazdów Szynowych przekazała PKP Intercity 30 zmodernizowanych wagonów, co stanowi… 130% tego, co założono w harmonogramie.

Pierwsze odnowione składy wyjadą na tory już w najbliższych tygodniach, jako wagony przedziałowe drugiej klasy. Do dyspozycji pasażerów będą m.in. wygodne fotele, gniazdka elektryczne, elektroniczny system informacji pasażerskiej, toalety z zamkniętym obiegiem oraz klimatyzacja. Mogą liczyć także na większą ciszę i komfort jazdy, ponieważ zastosowano zabudowę nowoczesnych wózków 25AN4. Dodatkowo, co ucieszy zwłaszcza tych, którzy muszą pracować lub chcą pozostać w kontakcie z rodziną i znajomymi, instalowane są także wzmacniacze sygnału komórkowego i urządzenia do bezprzewodowego internetu.

Poznańscy pasażerowie będą mogli spotkać się ze zmodernizowanymi wagonami m.in. na trasie: Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – (Białystok) oraz Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wielkopolski/Zielona Góra.