Co prezydent przekazał na WOŚP?

Pokryty 24-karatowym złotem Medal Stulecia, złote karty PEKA, tablica z nazwą ulicy por. Janiny Lewandowskiej czy poznańska edycja gry Monopoly – to tylko niektóre dary przekazane na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Będzie można je wylicytować w niedzielę w CK Zamek oraz w sztabie na Ławicy.

Aukcja dla WOŚP w Centrum Kultury Zamek rozpoczyna się w niedzielę o godz. 16 w Sali Wystaw. Będzie można wylicytować wiele przedmiotów, które podarował na aukcję prezydent Poznania. Część z nich trafi również na aukcję do sztabu WOŚP na Ławicy oraz na os. Młodych.

Na licytację trafi m.in. pierwszy – i jedyny w historii – Medal Stulecia Biegu Niepodległości, pokryty 24-karatowym złotem. Do tej pory udział w największym biegu w historii Polski był jedyną szansą na jego zdobycie – drugą będzie aukcja WOŚP.

Wylicytować będzie można także grę Monopoly Poznań z autografem Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta. Wydanie poznańskie Monopoly jest wyjątkowe, inne niż wcześniejsze miejskie edycje, np. z Wrocławiem czy Krakowem. Na planszy pojawiły się lokalne budynki i instytucje, ale także – po raz pierwszy – teksty na kartach szansy i kasy społecznej zastąpiono odpowiednikami wziętymi z poznańskiej gwary. Więcej informacji o grze można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/poznan-z-wlasna-edycja-monopoly,124178.html.

Konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zasili także kwota z licytacji trzech koszulek “Wolne Miasto Poznań”. Licytowana będzie czarna wersja koszulki – do wyboru: damska lub męska, w rozmiarze S, M, XL lub XXL. Znajdujący się na niej logotyp nawiązuje do słynnego znaku “Coexist” zaprojektowanego przez polskiego grafika Piotra Młodożeńca. Dwie koszulki będzie można wylicytować w CK Zamek, trzecią – w sztabie WOŚP przy os. Młodych. Więcej informacji o t-shirtach można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/tolerancyjny-t-shirt,109201.html

Pod młotek pójdzie również poznański kalendarz trzech religii “W naszym fyrtlu. Chrześcijanie, Żydzi, Muzułmanie razem” z autografem prezydenta Poznania. Kalendarz zawiera najważniejsze święta trzech religii, wyszczególnia dni ich modlitwy (niedziela, szabat, dzień zgromadzenia), nazwy poszczególnych miesięcy. W części dotyczącej chrześcijan pojawiają się święta nie tylko katolików, ale również prawosławnych, protestantów, czy starokatolików. Wyróżnione są też daty polskich świąt narodowych oraz innych ważnych dni, jak np. Dzień Babci czy Dzień Dziadka. Na poszczególnych kartach znajdują się zdjęcia związane z Poznaniem, a także wyjaśnienia dotyczące modlitwy, jej rodzajów i znaczenia dla chrześcijaństwa, islamu i judaizmu. Kalendarz jest efektem spotkań imama Youssefa Chadida, podrabina Szymona Zadumińskiego i księdza misjonarza oblata Marcina Wrzosa. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/kalendarz-trzech-religii-po-raz-drugi-w-poznaniu,127458.html

Po raz kolejny będzie można wylicytować złotą kartę PEKA na okaziciela. Na aukcję trafi 5 sztuk: trzy do CK Zamek, a dwie – do sztabu WOŚP Ławica. Wszystkie karty są w kolorze złotym, a znajdująca się na nich kolorowa grafika nawiązuje bezpośrednio do 27. Finału WOŚP. Na awersie widnieje herb Miasta Poznania i podpis prezydenta Jacka Jaśkowiaka oraz  charakterystyczne serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Karty są kolekcjonerskie, ale osoby, które je wylicytują – jeśli zechcą – po doładowaniu będą mogły z nich korzystać, opłacając podróże na liniach organizowanych przez ZTM. Więcej informacji o kartach znajduje się na stronach ZTM: https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/zlote-karty-peka-z-autografem-prezydenta-jacka-jaskowiaka-beda-licytowane-podczas-27-finalu-wosp-w-poznaniu

Na aukcję trafi też książka “Dżej Dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania” z dedykacją. Premiera książki miała miejsce 25 października 2017 r., jej autorami są Violetta Szostak i Włodzimierz Nowak. To wywiad rzeka z prezydentem miasta.

Na licytację trafi również tablica z nazwą ulicy por. Janiny Lewandowskiej – ta sama, która przez pewien czas widniała w miejscu, gdzie dziś wisi tablica “23 Lutego”.

Przez cały czas – aż do 31 stycznia do godz. 18 – można też licytować na Allegro lekcję boksu z Prezydentem Poznania. Jacek Jaśkowiak przeprowadzi trening bokserski ze zwycięzcą aukcji, niezależnie od tego czy będzie to osoba mająca doświadczenie w sportach walki czy też ktoś początkujący. Trening odbędzie się w Mchitar Bagdasarian Boxing Club w Poznaniu. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/prezydent/news/prezydent-poznania-dla-wosp,126980.html, a samą aukcję – tutaj: https://aukcje.wosp.org.pl/trening-bokserski-z-jackiem-jaskowiakiem-i8231566.