Ferie z Laboratorium Wyobraźni. Eksperymenty, warsztaty, pokazy i wystawy nie tylko dla małych naukowców

Dlaczego śnieg i zimno są dobre dla roślin, jak powstaje śnieg, jak działa magnes, czym są iluzja i pozory, jak wyglądają gwiazdy i jak wygląda wnętrze komórki to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdą poznaniacy podczas ferii w Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Choć w ferie nie ma lekcji to nie oznacza, że to czas wolnny od nauki. Ta jednak może być przedstawiona na różne sposoby i połączona z zabawą. Właśnie taki cel przyświeca Laboratorium Wyobraźni, które zaprasza do siebie na zajęcia podczas ferii.

Do wyboru są różnorodne zajęcia związane z różnymi dziedzinami nauki. Podczas warsztatów, wystaw, pokazów i eksperymentów uczestnicy poznają świat iluzji, kosmosu, lodu czy robotyki. Przygotowano także wspólne zajęcia dla całych rodzin oraz z udziałem dziadków i babć z okazji ich święta.

Na poszczególne zajęcia obowiązują bilety, które są do kupienia online. Większość zajęć dla chętnych indywidualnych, a nie grup zorganizowanych odbywać się będzie w drugim tygodniu ferii.

Bilety i zajęcia:

17 stycznia

21 stycznia

22 stycznia

23 stycznia

24 stycznia

25 stycznia

26 stycznia