Dużo emocji w meczu siatkarek Enea Energetyk Poznań. Poznańska drużyna umocniła się na pozycji lidera w tabeli

W pierwszym w tym roku spotkaniu na własnym boisku siatkarki Enea Energetyk Poznań pokonały Volley Toruń i umocniły się na pozycji lidera w tabeli. Zawodniczki mogły liczyć na doping licznie zgromadzonej na trybunach publiki.

Mecz rozpoczął się od przewagi drużyny gości. Zawodniczki przyjezdnego zespołu o wiele lepiej weszły w grę i skutecznie wykorzystywały błędy gospodyń. Wystarczyło jednak kilka minut, by poznanianki opanowały sytuację i od stanu 8:8 toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt. Końcówka pierwszego seta była prawdziwą gratką dla publiki. Po emocjonujących zagraniach zawodniczki Energetyka wygrały 28:26.

Drugi set rozpoczął się wyrównanie, jednak od stanu 10:10 drużyna gospodyń zaczęła przeważać i mając pełną kontrolę nad przebiegiem gry, wygrały 25:14.

Trzecia odsłona meczu była dominacją siatkarek z Wielkopolski, jednak przy stanie 22:19 drużyna gości postanowiła ponownie włączyć się do walki „wyszarpując” kolejne punkty. Ostatecznie jednak trzeci set zakończył się wygraną poznańskiej drużyny 29:27, a całe spotkanie wynikiem 3:0.

Kolejny mecz podopiecznych trenera Patyka już w środę, 16 stycznia.