Poznanianka Natalia Safran zagrała w hollywoodzkiej superprodukcji „Aquaman”

Zdobywająca tej zimy szturmem polskie i światowe ekrany kin hollywoodzka superprodukcja ‘Aquaman’ jest co prawda filmem amerykańskim, ale ze znaczącym polskim akcentem: występuje w nim Polka, Natalia Safran, artystka i współwłaścicielka firmy The Safran Company, ktora wraz z Warner Brothers wyprodukowała hit.

Safran jest polskiej publiczności najbardziej znana ze swojej kariery muzycznej – wraz z bratem Mikołajem Jaroszykiem od lat piszą i produkują piosenki do amerykańskich filmów, ich remixy trafiają do Top 20 listy przebojów Billboard Club Play, a jesienią przedstawili swoje nowe muzyczne wcielenie The Forevers – ale Poznanianka zajmuje się też aktorstwem i produkcją filmową. W ‘Aquamanie’ gra u boku Djimona Hounsou rolę Królowej Riny, władczyni podwodnego królestwa rybaków – Fisherman Kingdom.

‘Bardzo cieszy mnie światowy sukces filmu. Zwłaszcza, że włożyliśmy w niego wszyscy tyle wysiłku. Po długiej, intensywnej preprodukcji, rozpoczęliśmy trwające ponad pół roku zdjęcia na Złotym Wybrzeżu w Australii, a potem przez kolejnych dziesięć miesięcy nad filmem pracowały liczne ekipy VFX (efektów specjalnych).
Efekty tej prawie dwuletniej harówki widać na ekranie, więc było to warte poświęcenia. Same kostiumy postaci, jak choćby mojej filmowej trójcy – rodziny królewskiej, są zupełnie niesamowite. Po niekończących sesjach projektowania i spierania nad ich wyglądem i zachowaniem, kreowaliśmy je wszyscy w pocie czoła: odlewy silikonowo-gipsowe, potem rzeźbienie ich przez artystów studia Warner Bros, budowanie kostiumów, naszych np. z piany i silikonu, ręczne malowanie soczewek kontaktowych, odlewy szczęk i nakładek na zęby, konstrukcja dźwigni, które unosiły aktorów. Królowa Rina, którą gram w filmie na swoich łuskach ma też spektakularne zdobienia. Zostały wykonane w skórze ryby sprowadzonej z brazylijskiej Amazonii, przez parę znanych brytyskich artystow – Whitaker Malem. To jeden z moich ulubionych aspektów Hollywood – przy każdym z projektów człowiek styka się z najbardziej utalentowanymi specjalistami, rzemieślnikami i artystami poszczególnych dyscyplin, którzy w błyskawicznym tempie potrafią wykreować czystą magię, a ta jest powoływana do życia na kilka zwiewnych chwil zdjęciowych, ale może żyć wiecznie na ekranie.’
 
Zdjęcia poniżej przedstawiają między innymi proces powstawania kostiumu dla Królowej Riny, którego zakładanie wraz z przygotowaniem makijażu zajmowało  każdego dnia na planie  Natalii i grupie specjalistów do pięciu godzin, a jego ściąganie i zmywanie kolejne dwie. 
A na Instagramie Natalii Safran można zobaczyć produkcyjną kuchnię, czyli film pokazujący  jak krok po kroku wyglądała budowa kostiumu  https://www.instagram.com/p/BsfxbqABJf6/
W Los Angeles odbyła się premiera filmu „Aquaman”. Na czerwonym dywanie Jason Momoa i pozostali aktorzy zaprezentowali hakę, czyli taneczno-wokalną prezentację. Na wydarzeniu pojawiły się również Nicole Kidman i Amber Heard. Film w polskich kinach dostępny od 21 grudnia.