Idealna domena, czyli…? O tym, jak powinien wyglądać perfekcyjny adres www

Krótka, żeby była łatwo zapamiętywana przez czytelników? A może jednak nieco dłuższa, aby czymś wyróżniała się na tle szeregu innych, przeciętnych nazewnictw widniejących w pierwszym lepszym adresie internetowym? Oryginalna i nietuzinkowa, by zachęciła do kliknięcia? Czy raczej standardowa i przez to prędzej zrozumiała przez potencjalną grupę odbiorców? Dylematy wokół wyboru optymalnej domeny dla strony www, czy bloga bądź sklepu online to chleb powszedni wszystkich, którym wreszcie przyszło stanąć przed koniecznością założenia swej pierwszej wirtualnej wizytówki. Możliwości jest co nie miara, ale specjaliści mają pewne konkretne wskazówki, czym dokładnie warto się kierować, aby domena na jaką postawimy była strzałem w dziesiątkę.

Sens i logika

Różnorodnych wolnych domen z niesztampowymi określeniami jest w sieci mnóstwo, ale co z tego, że postawimy na niepospolity wyraz, skoro umieszczony w adresie naszego sklepu, czy bloga zupełnie nie będzie miał sensu za sprawą braku powiązania z tematyką, czy branżą jakiej dotyczyć ma nasz serwis/sklep/portal. W związku z tym, dążmy do tego, aby nie zawieść potencjalną grupę odbiorców, którzy spodziewają się, że na danej stronie zobaczą treści związane z tym, co widnieje w domenie adresu url do niej prowadzącego. Brak logiki w typowaniu domen raczej bardziej odstraszy niż zachęci. Musimy zatem starać się dokonywać wstępną selekcję pod kątem tego, co przedstawiać i promować ma w swych treściach serwis, dla którego domeny poszukujemy.

Linki przychodzące

Co do zasadności dokładnego przeanalizowania profilu linków kierujących do danej, interesującej nas domeny nie ma najmniejszych wątpliwości. Zanim dokonasz jej rejestracji, zajmij się tym koniecznie! To kwestia priorytetowa, bez względu na charakter strony, serwisu, czy branżę sklepu, który decydujemy się prowadzić online. Dlaczego jest to aż tak istotne? Wynika to w głównej mierze z faktu, iż linki przychodzące to podstawowy element skutecznego SEO, czyli mają one bardzo duży wpływ na efekty pozycjonowania. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób się tym zająć, powierz to zadanie doświadczonym fachowcom jak przykładowo marce Hekko, której jedną z opcji uwzględnionych w ofercie okazuje się kompleksowe wsparcie w zakresie doboru i rejestracji domeny.

//