Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie Australian Open singla i debla

Poznańska tenisistka Magda Linette pożegnała się z wielkoszlemowym turniejem Australian Open. Najpierw przegrała w singlu z Naomi Osaką, a następnie w I rundzie gry podwójnej.

Przed meczem w pierwszej rundzie turnieju z Naomi Osaką Polka zdecydowanie nie była faworytką, jednak spotkanie rozpoczęła od spokojnej i dobrej gry. Rywalka rozstawiona z numerem cztery już przy drugim podaniu przełamała Linette. Polka nie poddała się i niemal od razu odebrała serwis Japonce.

Niestety, w całym meczu to rywalka była górą wygrywając z poznanianką 4:6, 2:6 i wykluczając ją z kolejnej rundy Australian Open.

To nie jedyna porażka, jaką poniosła Linette podczas turnieju. W parze z Chorwatką Alją Tomljanović przegrała z francusko-chorwackim duetem Cornet-Martić. Pomimo łatwej wygranej w pierwszym secie, polsko-chorwacka para dwa kolejne sety przegrały do zera. Półtoragodzinne spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 0:6 i 0:6.