Zrewitalizowany Park Wodziczki z nowym odwodnieniem znów podtapiany. Z czego wynika problem?

W ubiegłym roku Park Wodziczki przeszedł modernizację. Miejsce to stało się bardziej zadbane, a plac zabaw przyjazny dzieciom. Niestety, w ostatnim czasie można zauważyć, że jest on zalewany i „podtapiany” przez wodę opadową. Poznańskie Inwestycje Miejskie wyjaśniły z czego wynika problem.

Przed rewitalizacją większość terenów parkowych Parku Wodziczki była zalewana. Modernizacja miała rozwiązać problem, jednak mieszkańcy w ostatnich dniach zauważyli, że sytuacja znów się powtarza.

Zdaniem Poznańskich Inwestycji Miejskich podczas ubiegłorocznej rewitalizacji wykonano wszelkie niezbędne prace, by zminimalizować możliwość podtapiania nowych placów zabaw na terenie parku. Podłoże zostało osuszone i wyniesione powyżej pozostałego terenu – w niektórych miejscach nawet o ponad metr.

Usunięto również nieczynną kanalizację deszczową, która nie tylko nie spełniała swej funkcji, ale także pogarszała sytuację, gdy przy podwyższonym stanie Bogdanki nie odprowadzała wody do rzeki, a cofała ją zalewając place.

Zapewniono odpowiednie odwodnienie terenu, zgodne z europejskimi tendencjami. Zdaniem PIM, sytuacja jest o wiele lepsza niż była przed zmianami.

Skąd zatem woda na placach? Jak informuje spółka, powodem są intensywne, kilkudniowe opady deszczu, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, które w połączeniu z zamarznięciem i nasączeniem ziemi sprawiają, że grunt nie jest w stanie odebrać nadmiaru wody.