Nagroda Outsourcing Stars 2018 powędrowała do Poznania

Poznań już po raz piąty został uznany za najlepszą lokalizację dla sektora usług nowoczesnych w Polsce. Miasto zdobyło prestiżową nagrodę Outsourcing Stars, przyznawaną przez Fundację Pro Progressio.

Konkurs co roku wyłania i nagradza najdynamiczniej rozwijające się organizacje outsourcingowe, centra usług wspólnych oraz instytucje otoczenia sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Organizowany jest nieprzerwanie od sześciu lat. W tym roku ceremonia wręczania nagród odbyła się w Łodzi. Statuetkę i dyplom dla Miasta Poznania odebrała dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, Katja Lożina.

Nagroda Outsourcing Stars 2018 potwierdza, że Poznań to miasto atrakcyjne dla firm z sektora usług nowoczesnych. W Biurze Obsługi Inwestorów oferujemy im wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności. Między innymi organizujemy liczne inicjatywy ukierunkowane na promowanie umiejętności wymaganych na rynku pracy – np. często wymaganej w tej branży znajomości języka niemieckiego. W konkursie Outsourcing Stars głównym kryterium jest liczba absolwentów na kierunkach ekonomicznych i informatycznych. Ta liczba z roku na rok wzrasta, co niezwykle nas cieszy, ponieważ oznacza, że młodzi ludzie coraz bardziej świadomie wyznaczają swoją ścieżkę kariery.

Katja Lożina

Aktualnie w sektorze usług nowoczesnych w Poznaniu pracuje ok. 17,5 tys. osób. Największymi pracodawcami są: Franklin Templeton Investments, McKinsey & Company oraz Arvato Services.