Bardzo dobry wynik młodzieżowych reprezentantów Polski w kolarstwie i udany debiut zawodnika KK Tarnovia Tarnowo Podgórne

Dużym sukcesem zakończył się start polskiej pary w kolarskim wyścigu „Six days in Berlin”. Filip Prokopyszyn wraz z Damianem Sławkiem zajęli drugie miejsce, co jest rekordowym wynikiem dla młodzieżowych reprezentantów Polski.

Prokopyszyn mógł być szczególnie zmotywowany przed startem, ponieważ był to dla niego debiut w barwach Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne. 18-latek rywalizował w Berlinie w kategorii młodzieżowców do lat 23, ale sprostał wyzwaniu i z Damianem Sławkiem z Cartusii stanął na drugim miejscu podium.

Na turnieju, który odbywał się w dniach 24-29 stycznia na berlińskim welodromie, lepsi okazali się tylko Duńczycy – Arne Birkemose i Anders Fynbo. To jednak i tak najlepszy wynik w historii występów młodzieżowych reprezentantów naszego kraju.

Warto też zaznaczyć, że polska para każdego dnia zajmowała miejsca na podium. W pierwszym dniu zawodów zajęła ona trzecie miejsce, natomiast w kolejnych trzech dniach była to druga pozycja.