Połączenie ekologii i nowoczesnej technologii? Dla ochrony środowiska wszystko jest możliwe

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77 dowiedzieli się jak rozwiązać problemy ochrony środowiska, wykorzystując przy tym kodowanie i programowanie. Wszystko to dzięki nowo otwartej pracowni Code of Green.
W ramach tego programu młodzież na lekcjach uczy się programowania i kodowania. Dodatkowo rozwija także swoją wiedzę o ekologii i ochronie klimatu. W szkołach, które przystąpią do programu Code of Green powstaną nowoczesne pracownie. Uczniowie prowadzą w nich różne badania naukowe oraz rozwijają swoją wiedzę i umiejętności. W przyszłości maja one pozwolić skutecznie dbać o środowisko.
Anna Kończak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 77 jest zadowolona z programu Code of Green w jej szkole.

“Uczniowie przychodzą do tego miejsca, bo chcą – a nie dlatego, że muszą. Młodzież, która bierze udział w projekcie zaczęła nie tylko mówić o ekologii, ale również stosować jej zasady. Kształcą się także nauczyciele. Chodzimy z uczniami na lekcje, aby poznać tajniki programowania. Nie chcemy być od nich gorsi.”

Anna Kończak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 77
Code of Green to program realizowany przez Fundację Forum Inicjatyw Społecznych. Partnerami są Uniwersytet Adama Mickiewicza oraz Politechnika Poznańska.

“Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią nam, że w przyszłość przyniesie nam dwa istotne zagadnienia. Pierwsze to technologia, drugie środowisko. Doszliśmy do wniosku, że trzeba to połączyć. Tak narodził się program Code for Green. Młodzież, która weźmie udział w projekcie, otrzyma nie tylko unikatową wiedzę. Wykształci w sobie pasję, która pozwoli jej dalej rozwijać się w tym kierunku”

Małgorzata Snarska Nieznańska, prezes zarządu Fundacji Forum Inicjatyw Społecznych
Zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski, podkreślił wartość współpracy na linii szkoła-miasto-fundacja. – To przykład pozytywnej współpracy szkoły, władz miasta i fundacji. Takie inwestycje są bardzo wartościowe. Jako Miasto staramy się konsekwentnie, krok po kroku dbać o to, by w naszych placówkach oświatowych powstawały przestrzenie, które są zgodne z duchem czasu i oczekiwaniami uczniów. Cieszę się, że młodzi ludzie mają szansę rozwijać swoje pasje, temu właśnie powinna służyć szkoła.
Oprócz SP 77 w projekt zaangażowało się także VIII LO. W Code of Green uczestniczy obecnie 140 uczniów.