Zakończyły się kolejne eliminacje turnieju Enea Mini Cup

Ponad 1000 dzieci rywalizowało w kolejnych siatkarskich turniejach eliminacyjnych Enea Mini Cup. W tym roku wzięło udział 225 zespołów i ponad 1000 uczniów poznańskich i wielkopolskich szkół. Po raz pierwszy w historii rozgrywki odbywały się w dwóch halach POSiR przy ul. Spychalskiego.

Rozgrywki odbywały się w dniach 12-13 lutego. Pierwszego dnia do rywalizacji stanęły zespoły tzw. dwójek. Kolejnego dnia natomiast grały zespoły 3 i 4 osobowe. W tym roku do turnieju dołączyły zespoły z Jarocina, SP 61 ze Szczepankowa, SP 2 Plewiska i UKS Sportowiec Borowo.

“Po raz pierwszy w historii rozgrywki odbywają się w dwóch halach POSiR przy ul. Spychalskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Halę B znamy doskonale z meczy pierwszoligowej drużyny Enea Energetyk Poznań, natomiast niedawno wyremontowana Hala C nadaje się również idealnie do organizacji tego typu imprez. Bliskie położenie obu obiektów oraz zaplecze pozwoliło na sprawne przeprowadzenie ostatnich turniejów eliminacyjnych i jestem przekonany, że impreza na dłużej zagości w tej lokalizacji”

Marcin Orlik, koordynator projektu

Enea Mini Cup to tak na prawdę 8 turniejów eliminacyjnych i turniej finałowy. Po pierwszych eliminacjach następuje podział na grupę złotą i srebrną, w której to drużyny rywalizują na kolejnych etapach. Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się 26 i 27 marca, a turniej finałowy 22 maja. Nagrodą dla najlepszych szkół jest wyjazd na obóz siatkarski do Kołobrzegu. Tam zwycięscy bedą mogli trenować pod okiem siatkarskiej sławy.

WYNIKI DWÓJEK – 12.02.2019 r.
Chłopcy:
1. Szkoła Podstawowa 34 (II)
2. Szkoła Podstawowa 34 (I)
Dziewczynki:
1. UKS Czerwonak (I)
2. Enea Akademia Siatkówki (I)
3. Szkoła Podstawowa 36 (I)
WYNIKI TRÓJEK – 12.02.2019 r.
Chłopcy:
1. Szkoła Podstawowa Krotoszyn (I)
2. Szkoła Podstawowa Krotoszyn (II)
Dziewczynki:
1. Enea Akademia Siatkówki (I)
2. Szkoła Podstawowa 6 Śrem (I)
3. Szkoła Podstawowa 27 (I)
WYNIKI CZWÓREK – 12.02.2019 r.
Chłopcy:
1. Szkoła Podstawowa 34 (I)
2. Szkoła Podstawowa 70 (I)
Dziewczynki:
1. Szkoła Podstawowa Śmigiel (III)
2. Szkoła Podstawowa Śmigiel (I)
3. Szkoła Podstawowa 15 (II)