Konkurs na budowę roweru z… drewna!

Trwa konkurs ogłoszony przez Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczestnicy mogą sprawdzić się w konstruowaniu roweru z drewna.

Rowery są coraz popularniejszą formą przemieszczania się po mieście, o czym świadczy choćby zainteresowanie rowerami miejskimi. Zbliżająca się wiosna będzie dla wielu osób okazją do powrotu do jednośladów, a korzystając z okazji technolodzy drewna zachęcają do spróbowania swoich sił w konstruowaniu tego typu pojazdu. W tym celu zorganizowano konkurs, w ramach którego można zbudować swój własny drewniany rower.

Swoje zgłoszenia można kierować na adres mailowy: konkursrowerzdrewna@gmail.com, a organizatorzy będą na nie czekali do 20 lutego. Przy konstruowaniu pojazdu należy pamiętać o kilku ważnych punktach. Przede wszystkim rowery muszą być wykonane własnoręcznie z drewna.
Organizatorzy zaznaczają, że rama jednośladu musi zostać wykonana z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Pozostałe elementy mogą być wykonane już z innych materiałów, ale drewno jako budulec wciąż będzie mile widziane. Ważnym warunkiem do spełnienia jest jednak to, iż rower musi spełniać także funkcję transportową.
Żeby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową oraz przedstawić dokumenty, które dostępne są online. 

Ponadto należy uiścić opłatę w wysokości 50 złotych.