Nowy sezon roweru miejskiego już od 1 marca

Już w piątek, 1 marca, ruszy kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Najpierw uruchomione będą tradycyjne stacje, a w drugiej połowie miesiąca ma zostać oddany do użytku system bezstacyjny.

Zimową przerwę wykorzystano przede wszystkim na dokładny przegląd i serwis sprzętu. Na początku marca do dyspozycji mieszkańców będzie 113 stacji PRM i około 1200 rowerów. Nowy sezon przyniesie jednak kilka istotnych zmian.

Przede wszystkim zmianie ulegnie opłata inicjacyjna. Od marca trzeba będzie mieć na koncie minimum 20 złotych, żeby skutecznie wypożyczyć rower. Natomiast taryfy opłat zostaną takie same. Darmowe wypożyczenie będzie możliwe do 20 minut, a dla posiadaczy ważnych biletów okresowych na strefę A na karcie PEKA do 30 minut.

W ofercie PRM będą także nowe rowery czwartej generacji (4G). Są to pojazdy, które będzie można wypożyczać i zwracać bez konieczności parkowania ich na stacjach PRM. Zwrotu będzie można dokonać w specjalnych strefach. Każdy rower wyposażony będzie także w specjalny komputer pokładowy, na którym będzie można go wypożyczyć. Dodatkowo poprzez aplikację mobilną, każdy użytkownik będzie mógł zarezerwować do 4 rowerów na raz. Pojazd będzie dostępny przez maksymalnie 15 minut. Oczywiście czas rezerwacji rowerów będzie wliczany do czasu wypożyczenia. Dodatkowo dla rowerów 4G dostępna będzie także funkcja „Postój”. Wypożyczony rower będzie można zaparkować na czas postoju (maksymalnie 60 minut), który również będzie wliczany do czasu wypożyczenia.

W ofercie na nowy sezon na Poznaniaków będą czekać także rowery elektryczne. W tym przypadku obowiązywać będą dokładnie takie same opłaty jak w przypadków wypożyczenia rowerów trzeciej i czwartej generacji.   

Szczegółowy Regulamin Systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego, informacje o lokalizacji stacji PRM 3G oraz stref PRM 4G znajdą się na stronie internetowej PRM oraz w aplikacji mobilnej.