Caritas szuka chętnych na wolontariat domowy

Organizatorzy akcji informują, że do Caritasu wpływały prośby o pomoc dla osób, które z różnych powodów zostały pozostawione same sobie. Dlatego też postanowiono udzielać wsparcia w domach potrzebujących, lecz by to uczynić, potrzebni są kolejni wolontariusze, którzy mogliby zaangażować się w działania. Jak na razie jest ich niecałe 200. Obecnie działający wolontariusze udzielają się już […]

Organizatorzy akcji informują, że do Caritasu wpływały prośby o pomoc dla osób, które z różnych powodów zostały pozostawione same sobie. Dlatego też postanowiono udzielać wsparcia w domach potrzebujących, lecz by to uczynić, potrzebni są kolejni wolontariusze, którzy mogliby zaangażować się w działania. Jak na razie jest ich niecałe 200.

Obecnie działający wolontariusze udzielają się już w wolontariacie akcyjnym oraz w miejscach pomocy, czyli w jadłodajniach, świetlicach socjoterapeutycznych, domach pomocy społecznej, w szpitalach czy ośrodkach wychowawczych.

Caritas zaznacza, że wolontariat domowy ma na celu pomoc tym, którzy nie mogą udzielać się społecznie. Jest skierowany do osób starszych, chorych lub samotnych, którzy zostały opuszczone przez rodziny. Akcja ma też krzewić ideę wolontariatu oraz niesienia pomocy potrzebującym.

Zainteresowane udzielaniem się w wolontariacie Caritasu osoby mogą dołączyć do działań za pośrednictwem strony internetowej.