KS Waterpolo Poznań z podwójnym zwycięstwem nad Legią Warszawa

Aż dwukrotnie zawodnicy KS Waterpolo Poznań pokonali w ten weekend zawodników Legii Warszawa. Dzięki wygranym na wyjeździe poznańska drużyna awansowała na trzecią pozycję w tabeli.

Poznaniacy jadąc do Warszawy spodziewali się trudnych, zaciętych pojedynków. Przewidywania okazały sie trafne i o zwycięstwa w obydwu spotkaniach przyszło im zmierzyć niezwykle ciężkie boje.

W sobotę późnym wieczorem spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w drugiej kwarcie prowadzili już 5-2. Zawodnicy Waterpolo Poznań nie poddali się jednak i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 6-7. Od tego momentu mimo walecznej postawy Legii nie oddali już prowadzenia.

Gospodarze w 4. kwarcie przegrywali już 9-12, ale w tym momencie rozpoczęli pogoń za drużyną z Poznania i na 46 sekund przed końcem zdobyli kontaktową bramkę. Goście zdołali jednak przetrwać ten ostatni atak i po meczu mogli cieszyć się z 3 punktów.

Na wyróżnienie za występ w tym spotkaniu zasłużył Paweł Rękawek, który oprócz zdobycia 3 bramek wykazał się bardzo dobrą postawą zarówno w ataku jak też w obronie.

Rozgrywane w niedzielę rano 2. spotkanie tego dwumeczu przebiegało w równie zaciętej atmosferze. Kibice obydwu drużyn raz po raz mogli cieszyć się z bramek zdobywanych przez swoje zespoły.
Większość meczu niewielkie prowadzenie miała drużyna z Poznania, ale w ostatniej kwarcie podobnie jak w pierwszym spotkaniu w pogoń ruszyli gospodarze. Udało im się najpierw wyrównać, a następnie, na niewiele ponad minutę przed końcem spotkania, objąć prowadzenie 16:15.
Poznaniacy nie poddali się jednak i na 6 sekund przed końcem spotkania bramkę na wagę remisu zdobył Tomasz Różycki. Tym samym po 4. kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 16:16 i o zwycięzcy zadecydować musiały rzuty karne. W nich zimną krwią i lepszą skutecznością wykazali się goście z Poznania, którzy z Warszawy wywieźli 5 punktów.
Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Tomasz Różycki, który razem w obydwu spotkaniach zdobył aż 10 bramek.
Dzięki dwóm zwycięstwom Arkonii Szczecin nad Polonią Bytom, poznaniacy awansowali oni na 3. miejsce w tabeli.
Kolejne spotkania piłkarze KS Waterpolo Poznań rozegrają 23 i 24 marca na wyjeździe przeciwko Alfie Gorzów Wielkopolski.