Moda w Poznaniu zbudziła się do życia!

Premiera fragmentu kolekcji jesień/zima 2019 światowej sławy projektantki Hanny Bieńkowskiej, paryskie nastroje w sercu Poznania, bycie Just Unique jako definicja bycia sobą – to główne emocje mody, które oklaskiwaliśmy podczas Gali Polskiej Mody, która odbyła się 24 lutego br. w Ilonn Hotel w Poznaniu. Poznaliśmy laureatów prestiżowych nagród przyznanych przez Kapitułę Polskiej Akademii Mody. Został wręczony Medal Labor Omnia Vincit Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Polska Akademia Mody; osobistości z nią związane od ponad 30 lat tworzą i promują to, co w świecie polskiej mody najlepsze. Zobaczyliśmy kolekcje sześciu projektantów – zarówno tych wybitnych jak i utalentowanych młodych twórców.  Top Moda – Marka na Topie – znak dobrej jakości i modnego wzornictwa oraz modnych marek uhonorował Izabelę Macudzińską, współwłaściciela marki Just Unique. Srebrna Pętelka – najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery powędrowało do Kamili Froelke, która zaprosiła nas na „ślub w katedrze” w odsłonie dwunastu sukien.

Dodajmy, że finalistów Konkursu o Srebrną Pętelkę było tym razem dwoje, wybranych spośród 16 zgłoszonych kolekcji. Dotychczas w ramach projektu znane i uznane marki wspierają młodych i zdolnych, Polska Akademia Mody nagrodziła blisko dwustu młodych projektantów. Złota Pętelka – największe i najbardziej pożądane wyróżnienie modowe w Polsce zaszczyciło jako nagroda indywidualna Danutę Bałszczyk, współwłaściciela salonu Shark w Poznaniu.

Poznaliśmy Debiut Roku 2018, który utytułował Marcina Raczkowskiego. Odkryciem Roku 2019 była marka Angell proponująca odzież klasy premium. Wielki finał gali należał do Hanny Bieńkowskiej. Ta nowoczesna tradycjonalistka – bo tak właśnie określa się jej modowe usposobienie, otrzymała Statuetkę Kreatora Roku wraz z Certyfikatem. Uhonorowana została również Medalem Labor Omnia Vincit – „Praca Wszystko Zwycięża” przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Wpisało się to dobitnie w założenie, że moda jest sztuką użytkową. 

To była prawdziwa wiosna przeżyć. Wszystko zbudziło się do życia – mówili uczestnicy Gali Polskiej Mody. Wśród nich była m.in.: Katarzyna Kierzek-Koperska, wiceprezydent miasta Poznania; Piotr Zalewski, członek Zarządu Powiatu Poznańskiego i Waldemar Witkowski. Galę poprowadził Dominik Górny, Wiceprezes Polskiej Akademii Mody. 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.