Era Nowych Kobiet w Poznaniu

Jak wynika z badań WHO, Polki są na ostatnim miejscu w Europie pod względem akceptacji samych siebie. Kobiety w Polsce nie doceniają siebie i o wiele rzadziej myślą o sobie i swoich fizycznych potrzebach niż mężczyźni. Zatracają się w poczuciu obowiązku bycia najlepszą matką, żoną, przyjaciółką, sąsiadką, skupiając całą swoją energię na zmaganiach z trudem […]

Jak wynika z badań WHO, Polki są na ostatnim miejscu w Europie pod względem akceptacji samych siebie. Kobiety w Polsce nie doceniają siebie i o wiele rzadziej myślą o sobie i swoich fizycznych potrzebach niż mężczyźni. Zatracają się w poczuciu obowiązku bycia najlepszą matką, żoną, przyjaciółką, sąsiadką, skupiając całą swoją energię na zmaganiach z trudem codziennego życia.

Era Nowych Kobiet to ogólnopolski projekt zainicjowany przez Joannę Przetakiewicz. To klub ludzi wzajemnie wspierających się w realizacji marzeń, budowaniu szczęścia, poczucia własnej wartości i spełnienia oraz bezpieczeństwa.

Podczas wtorkowego spotkania, którego gospodynią była Liderka projektu Ery Nowych Kobiet w Poznaniu, Kinga Roszak-Szydłowska, inicjatorka ruchu Joanna Przetakiewicz opowiadała m.in. o wartościach i idei projektu.

Kobiety Nowej Ery to kobiety po 25 roku życia, ze średniej i wyższej klasy społecznej, które pragną zmian i nie boją się o tym mówić. Potrzebują tylko wsparcia oraz motywacji do działania.

Do tej pory spotkania w ramach projektu odbywały się w Warszawie, jednak z uwagi na rosnące zainteresowanie, projekt “ruszył w trasę” do różnych miast Polski.