Pierwszy w Wielkopolsce hotel Hampton by Hilton powstał w centrum Poznania

Hotel Hampton by Hilton Poznań Old Town otworzył swoje drzwi na pierwszych gości. Zlokalizowany w nowoczesnej kamienicy w centrum Poznania ma być miejscem odpoczynku dla nawet najbardziej wymagających podróżnych.  To już 11. obiekt tej marki i 20. hotel z rodziny Hiltona w Polsce, jednak pierwszy Hampton by Hilton w Wielkopolsce.

Hotel Hampton by Hilton Poznań Old Town zlokalizowany jest w siedmiokondygnacyjnej, nowoczesnej kamienicy przy ul. św. Marcin, czyli w samym centrum Poznania. Podczas tworzenia obiektu zastosowano przemyślaną aranżację przestrzeni przy minimalistycznie zaprojektowanych wnętrzach. Hotel z 117 pokojami ma odpowiadać na potrzeby nawet najbardziej wymagających gości.

Właścicielem obiektu jest spółka BB Old Town. Budynek hotelu zaprojektowało biuro architektoniczne AGK Architekci, a o wystrój wnętrz zadbała poznańska pracownia Inex Design.

“Zależało nam na tym, aby Goście mogli cieszyć się w pełni nowoczesnym i ekologicznym budynkiem, który zachowuje po części swój historyczny klimat i wpisuje się w zmodernizowaną ulicę Święty Marcin. Unikalny styl wnętrz, przenikające się strefy przestronnego lobby hotelu, nietypowe rozwiązania architektoniczne to odzwierciedlenie najnowszych trendów w hotelarstwie oraz odpowiedź na potrzeby szerokiej grupy Gości”

Anna Bilińska, właściciel hotelu

W hotelu znalazło się także przestronne lobby ze strefą do pracy i nowoczesnym, aż sześciometrowym bio kominkiem. Do dyspozycji gości jest także czynna całą dobę i przez 7 dni w tygodniu siłownia, którą wyposażono w najwyższej jakości sprzęt do ćwiczeń.

Całość utrzymana jest w modernistycznym stylu.

Hampton by Hilton Poznań Old Town oferuje także organizację spotkań biznesowych w salach konferencyjnych znajdujących się na terenie obiektu. Dwie modułowe sale szkoleniowe można w zależności od potrzeb połączyć lub rozdzielić.

Obiekt ma być miejscem odpoczynku dla osób szukających zakwaterowania w centrum miasta, w nowoczesnym stylu i z historycznym akcentem. Hampton by Hilton to hotel dla osób ceniących sobie aktywność, miejski tryb życia, biznesmenów, a także dla turystów chcących spędzić noc blisko głównych atrakcji turystycznych Poznania.