Od jutra w centrum funkcjonować będzie nowy przystanek tramwajowy

W czwartek uruchomiony zostanie nowy przystanek tramwajowy w centrum miasta, który powstał na przebudowywanej ul. św. Marcin. Przystanek “Ratajczaka” będzie obsługiwany przez linie numer 2, 5, 9, 13 i 16.

Przystanek powstał w rejonie skrzyżowania z ul. Ratajczaka, między przystankami “Zamek”, “Gwarna” i “Marcinkowskiego”. Od pierwszych kursów dziennych zatrzymywać się będą na nim tramwaje linii numer 2, 5, 9, 13 i 16, a tramwaje linii nocnych od nocy 7/8 marca 2019 r. (czwartek/piątek). 

Pasażerowie muszą mieć także na uwadze fakt, że przystanek będzie uwzględniany w systemie PEKA, w tym także przy pobieraniu opłat z tPortmonetki. Osoby, które w chwili uruchomienia przystanku będą posiadały bilet trasowany uwzględniający przejazd tramwajem przez ul. Święty Marcin, mogą z tego biletu korzystać do zakończenia jego ważności. Natomiast kolejny bilet powinien już uwzględniać nowy przystanek. Posiadacze kart PEKA, będą musieli się udać do najbliższego Punktu Obsługi Klienta ZTM w celu uaktualnienia trasy zapisanej na karcie.