Pytania o przyszłość – Kobiety XXI wieku

W Dzień Kobiet odbędzie się otwarty wykład na temat kobiet w XXI wieku. Na spotkaniu z prof. Katarzyną Dziubalską-Kołaczyk uczestnicy będą mogli porozmawiać o sytuacji w dzisiejszym społeczeństwie.

Dyskusja jest częścią projektu organizowanego przez The Royal Society of Arts oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Seminarium naukowo-popularyzatorskie, zatytułowane „Pytania o przyszłość”, składa się z trzech paneli dyskusyjnych, które dotyczą zmieniającego się świata. Do tej pory uczestnicy mogli porozmawiać o zmianach klimatu oraz sztucznej inteligencji, a teraz przyszła kolej na dyskusję o kobietach.

Gościem trzeciej części cyklu będzie dziekan Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk. Spotkanie ma wyjaśnić pewne mity, które powstały w dobie przesycenia informacyjnego. Uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie o to, jakie są współczesne kobiety, czego oczekują od życia, do czego dążą, jak same siebie postrzegają i czy ogranicza je tzw. „szklany sufit”, który ma uniemożliwiać im rozwój zawodowy.

Spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 18:30. Odbędzie się ono w Sali Posiedzeń PTPN przy ulicy Mielżyńskiego 27/29. Wstęp jest wolny, lecz liczba miejsc ograniczona. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na poczęstunek i dalszą, już mniej oficjalną, dyskusję.