Polish Cafe, czyli porozmawiajmy po polsku

W Poznaniu mieszka wielu obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do stolicy Wielkopolski w ramach wymiany studenckiej czy do pracy. Nauka języka polskiego jest trudna i jak się okazuje utrudniają ją… sami poznaniacy.

Wielu obcokrajowców przyjeżdża do Polski i chce nauczyć się naszego języka. Niestety, w codziennej rozmowie mieszkańcy Poznania wolą się porozumiewać się z obcokrajowcem po angielsku, twierdząc, że nasz język jest zbyt trudny. W ten sposób obcokrajowcy nie mogą sprawdzić swoich umiejętności językowych w życiu codziennym.
Z pomocą przychodzą organizatorzy Polish Cafe, którzy organizują cykl spotkań poznaniaków z obcokrajowcami. Celem takich spotkań jest wspólna rozmowa i nauka języka polskiego, a także prezentacja naszej kultury. Uczestnicy dzięki rozmowie po polsku nie tylko uczą się języka, ale również poznają siebie nawzajem. Pierwsze spotkanie okazało się dużym sukcesem, a w salce pojawiły się osoby w różnym wieku.
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a najbliższe spotkanie odbędzie się już w czwartek 4 kwietnia w Klubie Krąg przy ul. Romana Dmowskiego 37 w Poznaniu. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, dlatego należy skontaktować się w sprawie udziału pod adresem email: kontakt@polishforyou.eu. Początek najbliższego Polish Cafe w Klubie Krąg od godziny 19:00.