Teatr Polski w Poznaniu popiera strajk nauczycieli i zaprasza do siebie na zajęcia, wykłady i warsztaty

Teatr Polski w Poznaniu oficjalnie poparł strajk nauczycieli, którzy walczą o podwyżki swoich pensji. W poniedziałek, 8 kwietnia, gdy ma odbyć się ogólnopolski strajk, zapraszają do siebie na „Lekcje w POLSKIM”.

Podczas planowanego strajku nauczyciele i wychowawcy nie będą sprawować opieki nad dziećmi, dlatego rodzice powinni zorganizować czas i opiekę nad swoimi pociechami we własnym zakresie.

Na budynku Teatru Polskiego w Poznaniu zawisł baner z hasłem poparcia dla planowanego od 8 kwietnia strajku nauczycieli. Jako instytucja kulturalno-edukacyjna zaprasza do siebie w poniedziałek na wyjątkowe „Lekcje w POLSKIM”.

Na scenie teatru odbywać się będą spotkania dotyczące tolerancji, różnych religii, uchodźców, sztuki, muzyki i mediacji.

Dodatkowo, zaplanowano także przechadzki teatralne oraz warsztaty i spotkania z aktorami i pracownikami teatru. To okazja, by porozmawiać i poznać pracę tych, którzy czasem bywają niewidoczni dla widza. Przechadzki zaplanowano w godzinach: 9:00, 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00.

Na zajęcia obowiązują zapisy:

– zainteresowani wykładami powinni przesłać zgłoszenia na adres katarzyna.kaminska@teatr-polski.pl
– chcący wziąć udział w przechadzkach zgłaszać się mogą pod adresem: monika.stasik@teatr-polski.pl

Instytucja podkreśla, że jest także otwarta na propozycje poprowadzenia wykładów – chętni mogą zgłaszać się pod adresem: katarzyna.kaminska@teatr-polski.pl.

Liczba miejsc ograniczona.