Rozwój bazy, nowe połączenia i promocja na bilety lotnicze – Ryanair przedstawił swoje plany na lotnisku Poznań-Ławica

Nowe połączenia, rozbudowa bazy w stolicy Wielkopolski i dalszy rozwój połączeń to główne założenia linii lotniczej Ryanair przedstawione podczas dzisiejszej konferencji prasowej na lotnisku Poznań-Ławica. Pasażerowie poznańskiego portu zyskają kilka nowych tras.

Ostatnie dni obfitowały w informacje i spekulacje dotyczące rozwoju niskokosztowego przewoźnika na poznańskim lotnisku. Pojawiały się kolejne ogłoszenia i wskazówki co do możliwości uruchomienia nowych połączeń i rozwoju poznańskiej bazy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, w której udział wzięli nie tylko prezes Ryanair, Michael O’Leary, ale także przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich oraz portu lotniczego Poznań-Ławica, przedstawiono plany rozwoju linii.

Ryanair zbazuje w Poznaniu drugi samolot, co pozwoli na uruchomienie nowych tras realizowanych ze stolicy Wielkopolski. Część z ogłoszeń była już wcześniej potwierdzona, inne były jedynie domysłami. Teraz wiadomo już na pewno, że przewoźnik będzie realizował loty do Budapesztu, Charkowa, Odessy oraz Paryża-Beauvis, które rozpoczną się od jesieni tego roku.

Dodatkowo, sezonowo, od lipca do września ze stolicy Wielkopolski będzie można polecieć także do Kawalii w Grecji. Połączenie będzie realizowanie w ramach poszerzonej siatki połączeń na lato 2019.

„Cieszymy się bardzo, że od sezonu zima 2019/2020 w naszej bazie w Poznaniu znajdą się 2 samoloty. Dzięki temu zaoferujemy w Poznaniu 17 tras, w tym 6 nowych i obsłużymy 800 tysięcy pasażerów rocznie, nadal przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego, turystyki i miejsc pracy.”

Michael O’Leary, prezes zarządu Ryanair

Obecny na konferencji prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, podkreślał z kolei, że Ryanair jest bardzo ważnym partnerem dla miasta, który przyczyni się do wzrostu atrakcyjności turystyczno-biznesowej Poznania.

Z kolei wicemarszałek województwa wielkopolskiego zwracał uwagę na to, że zbazowanie drugiego samolotu w stolicy Wielkopolski oznacza nie tylko inwestycję i zysk, ale także większe zatrudnienie i nowe miejsca pracy w bazie Ryanair w Poznaniu.

Już teraz można rezerwować bilety aż do marca 2020 roku, planując podróże z wyprzedzeniem.

Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów, przygotowano promocję w tym bilety w cenie od 39 złotych na podróż do końca maja 2019 roku. Okazyjne ceny obowiązywać będą do północy w piątek.

 

autorka: A. Karczewska