Budowa trzeciego pasa na poznańskim odcinku autostrady A2 – kierowcy lekceważą wprowadzone ograniczenia prędkości

Poznańscy policjanci regularnie patrolują tzw. miejski odcinek autostrady A2 i w trosce o bezpieczeństwo na drodze, podejmują działania mające na celu wyeliminowanie negatywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu. Na czas trwania prac budowlanych, czyli do połowy 2020 roku, na 16-kilometrowym odcinku od węzła Poznań Zachód do węzła Poznań Krzesiny obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, która wprowadza […]

Poznańscy policjanci regularnie patrolują tzw. miejski odcinek autostrady A2 i w trosce o bezpieczeństwo na drodze, podejmują działania mające na celu wyeliminowanie negatywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu.

Na czas trwania prac budowlanych, czyli do połowy 2020 roku, na 16-kilometrowym odcinku od węzła Poznań Zachód do węzła Poznań Krzesiny obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, która wprowadza m.in. zwężenia jezdni i ograniczenia maksymalnej dopuszczalnej prędkości do 70 km/h.

Niestety, jak się okazuje, nie wszyscy kierowcy potrafią się dostosować do obowiązujących przepisów lub najzwyczajniej… nie zwraca uwagi na bieżące oznakowanie. Nadmierna prędkość może z kolei prowadzić do wypadków i kolizji.

Poznańscy policjanci patrolujący trasę nieoznakowanym radiowozem na bieżąco reagują na przypadki łamania przepisów drogowych. W ciągu jednego dnia zatrzymują nawet kilku kierowców, którzy jadą z nadmierną prędkością. Kierujący zamiast przepisowych 70 km/h mają na liczniku nawet po 112 km/h. Tacy kierowcy są karani mandatami w wysokości 300 złotych oraz 8 punktami karnymi.