Trwa akcja “Wiosenne Porządki – Sprzątanie Twierdzy”

“Wiosna przywitała nas ładną pogodą, która sprzyja wędrówkom po Twierdzy Poznań. Niestety nie wszyscy odwiedzający Poznań wiedzą jak się w Poznaniu zachowywać. Z tego powodu śmieci bardzo często trafiają na tereny forteczne. Po zimie kiedy jest jeszcze mało zieleni, są szczególnie widoczne co ułatwia ich lokalizację i uprzątnięcie. W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w […]

“Wiosna przywitała nas ładną pogodą, która sprzyja wędrówkom po Twierdzy Poznań. Niestety nie wszyscy odwiedzający Poznań wiedzą jak się w Poznaniu zachowywać. Z tego powodu śmieci bardzo często trafiają na tereny forteczne. Po zimie kiedy jest jeszcze mało zieleni, są szczególnie widoczne co ułatwia ich lokalizację i uprzątnięcie. W tym roku postanowiliśmy wziąć udział w akcji pod hasłem:

TY NIE BYĆ SZUSZWOL ANI TYŻ FLEJA , NIE SPRZĄTA PO SOBIE INO TULEJA mając nadzieję, że dzięki temu osoby śmiecące na terenie fortyfikacji poznańskich, wezmą sobie to hasło do serca i zmienią zwoje postępowanie” Autorem hasła jest Pan Juliusz Kubel, popularyzator gwary poznańskiej, pomysłodawca utworzenia poznańskiego pomnika Starego Marycha

 mówi Michał Andrzejak prezes Porozumienia dla Twierdzy Poznań”

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji. W zamian za wspólny trud, będzie można pod opieką przewodnika zwiedzić kazamaty i obwałowania naszych fortów. Na zakończenie sobotniej akcji na Forcie 4a, dodatkową atrakcją będzie ognisko. Zapewniamy kijki oraz siedziska. Amatorzy kiełbasek proszeni są o zabranie takich jakie im smakują.

– Sobota, 6 kwietnia, godz. 9:00 – 14:00 – Łęgi Nadwarciańskie pomiędzy ulicami Jordana – Bielniki,

– Sobota, 6 kwietnia, godz.8:00 – 16:00 – Fort Ia

– Sobota, 6 kwietnia, godz. 10:00 – 14:00 – Fort 4a

– Niedziela, 7 kwietnia, godz. 9:00 – 14:00 – Fort Ia.

Akcja pilotowana jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, który dostarcza dla wolontariuszy rękawice, worki i kontenery na odpady.