W niektórych poznańskich szkołach nie udało się zebrać pełnego składu komisji. Co z jutrzejszymi egzaminami? (Aktualizacja)

W środę gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z przedmiotów humanistycznych, w czwartek z matematyczno-przyrodniczych, a w piątek z języka obcego. Już od czasu zapowiadania przez nauczycieli strajku, który miał odbywać się w okresie egzaminów gimnazjalnych próbowano rozwiązać ewentualne problemy ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnej. Jak wynika z danych Wydziału Oświaty UMP (dane z godzin późnopopołudniowych), nie we […]

W środę gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z przedmiotów humanistycznych, w czwartek z matematyczno-przyrodniczych, a w piątek z języka obcego.

Już od czasu zapowiadania przez nauczycieli strajku, który miał odbywać się w okresie egzaminów gimnazjalnych próbowano rozwiązać ewentualne problemy ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnej.

Jak wynika z danych Wydziału Oświaty UMP (dane z godzin późnopopołudniowych), nie we wszystkich poznańskich placówkach udało się zebrać cały skład.

Na 44 szkoły z oddziałami gimnazjalnymi w 4 z nich nie ma jeszcze pełnego składu komisji. Są to szkoły:

– Gimnazjum nr 40 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 42)

– Gimnazjum nr 50 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 10)

– Gimnazjum nr 54 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 72)

– Gimnazjum nr 56 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 91)

Jak zaznacza Urząd Miasta, do środowego poranka dane te mogą się zmienić.

Co ważne, bez względu na to, czy egzaminy zostaną przeprowadzaone czy też nie, uczniowie mają obowiązek stawienia się w szkole o wyznaczonej godzinie. Nawet w przypadku braku możliwości przeprowadzenia egzaminów, uczniowie będą wpuszczeni do szkoły i poproszeni o podpisanie listy obecności, która następnie zostanie zabezpieczona przez dyrektora na ewentualne czynności sprawdzające, które mogą być podejmowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w związku z organizacją egzaminu.

Zawieszenie lub też trudności przy organizacji egzaminu nie są przesłanką do braku obecności ucznia w dniu egzaminu. Co ważne, uczniowie musza stawić się w szkole każdego dnia egzaminu.

AKTUALIZACJA (18:39):

Dwie szkoły – Gimnazjum nr 50 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 10) oraz Gimnazjum nr 56 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 91) poinformowały, że udało im się skompletować skład komisji na środowy egzamin gimnazjalny.

AKTUALIZACJA (21:54):

Kolejna szkoła –  Gimnazjum nr 54 (oddziały w  Szkole Podstawowej nr 72 ) poinformowała, że udało jej się skompletować skład komisji na środowy egzamin gimnazjalny. Tym samym, spośród 44 poznańskich gimnazjów, przeprowadzenie egzaminu jest zagrożone tylko w  Gimnazjum nr 40 (oddziały w Szkole Podstawowej nr 42).

AKTUALIZACJA (10 kwietnia 2019, godz. 7:37):

Gimnazjum nr 40 także ma już skład komisji. Oznacza to, że o godz. 9 egzaminy powinny odbyć się we wszystkich poznańskich szkołach.