Stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego na Placu Kolegiackim zostanie zdemontowana

W czwartek zostanie zdemontowana stacja „Kozia” Poznańskiego Roweru Miejskiego przy Placu Kolegiackim. Ma to związek z przebudową placu.

Przebudowa Placu Kolegiackiego ma na celu przede wszystkim stworzenie miejsca przyjaznego poznaniakom, zachęcającego do spędzania tam wolnego czasu.

Dostępna przestrzeń ma stać się miejscem relaksu i odpoczynku w spokojnej atmosferze w centrum miasta. Po przebudowie na Placu ma się pojawić więcej zieleni oraz restauratorzy z ogródkami gastronomicznymi, a także kamienny parawan, po którym będzie spływać woda. Fasady budynków oraz drzewa będą podświetlone.

Zmieni się układ drogowy w tym rejonie. Jezdnia prowadząca od ul. Wodnej przez ul. Z Bramką do ul. Wszystkich Świętych będzie jednokierunkowa. Po południowej stronie placu wydzielono zatokę postojową dla kierowców podwożących pasażerów w okolice placu. Zapewniony zostanie także dojazd do Urzędu Miasta Poznania, a w okolicy placu znajdą się stojaki rowerowe oraz  miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Jak informuje ZTM, z uwagi na przebudowę, w czwartek (11 kwietnia), w godzinach przedpołudniowych zostanie zlikwidowana stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego „Kozia”.