Nowa ulga na przejazdy komunikacją miejską

Do tej pory w Poznaniu krwiodawcy mogli korzystać ze specjalnej oferty biletu specjalnego w cenie 12 złotych za cały rok. Przysługiwał on osobom, które oddały 18 (mężczyźni) lub 15 (kobiety) litrów krwi. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Poznania, radni podjęli decyzję o wprowadzeniu dodatkowej ulgi. Dzięki niej, osoby, które honorowo oddały 12 (mężczyźni) i 10 […]

Do tej pory w Poznaniu krwiodawcy mogli korzystać ze specjalnej oferty biletu specjalnego w cenie 12 złotych za cały rok. Przysługiwał on osobom, które oddały 18 (mężczyźni) lub 15 (kobiety) litrów krwi.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Poznania, radni podjęli decyzję o wprowadzeniu dodatkowej ulgi. Dzięki niej, osoby, które honorowo oddały 12 (mężczyźni) i 10 (kobiety) litrów krwi będą mogły kupić bilety na przejazdy komunikacją miejską z 50% zniżką.

Autorem projektu uchwały był Łukasz Kapustka z PiS, a propozycja spotkała się z poparciem wszystkich radnych. Ulgi będą przysługiwać krwiodawcom z całej Polski, a uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.