Cenne zwycięstwo Warty Poznań. Zieloni oddalili się od strefy spadkowej

Dzisiejszy mecz był bardzo ważny dla poznańskiej drużyny. Przed spotkaniem Zielonych od strefy spadkowej dzieliły zaledwie dwa punkty, a faworytem dzisiejszej potyczki byli gospodarze. Co ciekawe, w składzie Warty znalazło się aż pięciu wychowanków Lecha Poznań, a na ławce rezerwowych zasiadł Hubert Sobol, który jest na wypożyczeniu z Kolejorza. Poznaniacy szybko pokazali jednak po co […]

Dzisiejszy mecz był bardzo ważny dla poznańskiej drużyny. Przed spotkaniem Zielonych od strefy spadkowej dzieliły zaledwie dwa punkty, a faworytem dzisiejszej potyczki byli gospodarze.

Co ciekawe, w składzie Warty znalazło się aż pięciu wychowanków Lecha Poznań, a na ławce rezerwowych zasiadł Hubert Sobol, który jest na wypożyczeniu z Kolejorza.

Poznaniacy szybko pokazali jednak po co przyjechali. Już w 7. minucie, po faulu w polu karnym na Łukaszu Spławskim, “jedenastkę” wykorzystał Robert Janicki. Zaledwie pięć minut później wynik podwyższył Adrian Cierpka, który po bardzo dobrej akcji strzelił z 20 metrów do bramki gospodarzy.

Warta przez 90 minut kontrolowała spotkanie i pewnie prowadziła zarówno akcje w ataku, jak i w obronie. W trakcie meczu jeszcze dwukrotnie Zieloni mogli podwyższyć wynik, jednak zabrakło dokładności i szczęścia, a strzały dobrze bronił Radosław Janukiewicz.

Od 71. minuty Chojniczanka grała w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą kartkę zobaczył Przemysław Pietruszka.

Dzięki zwycięstwu drużyna Petra Nemeca ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową zajmując 13. miejsce w tabeli.