Dzień Ptaków w Zoo Poznań

Majówka w poznańskim Nowym Zoo trwa w najlepsze. Poznaniacy i turyści tłumnie odwiedzają ogród zoologiczny, by pospacerować po ogromnym parku wśród zwierząt, których na co dzień nie zobaczą. Chętnie biorą udział także w dodatkowych atrakcjach, które przygotowało z okazji długiego weekendu zoo. Na jutro zaplanowano Dzień Ptaków.

Sobota w ogrodzie zoologicznym poświęcona będzie ptakom, które go zamieszkują. W godzinach 11:00-13:00 na chętnych czekać będzie gra planszowa XXL przy wolierach ptaków obok kangurów. To okazja, by połączyć zabawę z nauką i poszerzaniem wiedzy.

Ponadto, jak zwykle w programie znalazły się także opowieści opiekunów i pokazowe karmienia zwierząt. W godzinach 11:00-12:00 w Ogródku Dziecięcym będzie można zobaczyć drugie śniadanie kóz i alpak.

Kim są kukabury mieszkające obok kangurów będzie można przekonać się o godzinie 11:00. O tej samej porze pokazowe karmienie i opowieści będą się odbywać przy sitatungach.

Miłośnicy makaków japońskich mogą liczyć na atrakcje o 11:30, a już 15 minut później swoje jedzenie otrzymają niedzwiedzie brunatne.

O 12:15 na widzów czekać będą foki Nelly i Wiki, natomiast o 12:30 w Pawilonie Zwierząt Nocnych opiekunowie porozmawiają o kanczylach.

Na 13:00 zaplanowano spotkanie z otocjonami (Ssaki Drapieżne), a także lemurami katta (Wyspa Lemurów koło Chatki Niedźwiedzia).

O godzinie 13:30 pokazowe karmienie wielbłądów, a o 14:00 posiłek dostaną ptaki drapieżne (obok insektarium). Na koniec, o godzinie 16:00 będzie można posłuchać opowieści o słoniach afrykańskich.