Kim są tegoroczni Poznańscy Liderzy Przedsiębiorczości?

Tegoroczni Poznańscy Liderzy Przedsiębiorczości zostali wyróżnieni podczas oficjalnej Gali odbywającej się w ramach IX Dni Przedsiębiorczości Poznań. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kim jest Poznański Lider Przedsiębiorczości? To średni, mały lub mikroprzessiębiorca lub startup działający na terenie miasta lub powiatu poznańskiego, którzy spełniają ściśle określone warunki. Wśród nich znalazły się m.in. nowoczesne metody organizacji pracy, posiadanie ciekawej oferty, wykorzystanie innowacji, odnotowane sukcesy na rynku, rzetelne wywiązywanie się ze swoich zobowiązań, a także przyjazna ludziom i środowisku działalność.

Uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach IX Dni Przedsiębiorczości Poznań 2019.

„Konkurs ma pomóc w utrwaleniu pozycji na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym tym przedsiębiorcom, którzy wyróżniają się w Wielkopolsce. Rozstrzygany jest w czterech kategoriach: średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw oraz startupów. Ten podział nie jest przypadkowy – zdarza się, że firmy, które w trzech pierwszych kategoriach zdobywają tytuły Liderów Przedsiębiorczości, stają się później inspiracją dla przyszłych startupów.”

Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania

O tym, kto zdobędzie tytuł decyduje Kapituła, w skład której wchodzą eksperci oraz przedstawiciele miasta i powiatu poznańskiego.

Tegoroczna jest 15 edycją konkursu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło 631 firm z MIasta Poznań i powiatu poznańskiego. Tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości otrzymały 93 firmy. Wyróżniono 133 podmioty.

W tym roku, w kategorii „Startup” tytuł przyznano spółce Travel Manager Sp. z o. o (Hotailors). Holiators jest platformą internetową, która wspomaga planowanie podróży służbowych, rezerwowanie hoteli i biletów, przygotowanie do poprawnego rozliczenia oraz akceptację kosztów przez przełożonych.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała firma Expansio – młody Software House, który skupia się na rozwoju własnych produktów startupowych i obecnie rozwija równolegle trzy projekty: “CodeAll” “Tinkerer” oraz “Wejdź do gry”.

Poznańskim Liderem Przedsiębiorczości w kategorii „Mikroprzedsiębiorstwo” została Akademia Słońca Krzysztof Frąszczak – spółka, która od 9 lat zajmuje się wprowadzaniem rozwiązań w zakresie OZE na terenie całego kraju. Oferuje kompleksową obsługę inwestycji w zakresie autonomicznego oświetlenia, wykorzystującego technologię fotowoltaiczną.

Wyróżnienia otrzymały: firma Bee Talents, która oferuje usługi kompleksowego wsparcia HR dla firm technologicznych; spółka Miserwis Michał Sergot, która oferuje wyposażenie pracowni rentgenowskich; firma Sempire, która zapewnia usługi z zakresu reklamy w Internecie oraz spółka Smart Pharma, producent leków efektywnych w leczeniu i profilaktyce niedoboru żelaza oraz probiotyków.

W kategorii Małe Przedsiębiorstwo Liderem Przedsiębiorczości została spółka MW Concept. Spółka jest twórcą systemu eSesja, największego w Polsce systemu informatycznego do kompleksowego zarządzania pracami rady miasta, gminy i powiatu. Służy on do elektronicznego obiegu dokumentów, obsługi głosowań przy użyciu urządzeń mobilnych, zarządzania dyskusją oraz umożliwia  transmisję obrad na żywo.

Wyróżnienia otrzymały: firma Exactus, która zajmuje się finansowo-księgową obsługą przedsiębiorstw; spółka Inwebit, która buduje innowacyjne rozwiązania informatyczne; firma Technika Spawalnicza, która w sposób kompleksowy zajmuje się technologiami spajania i cięcia metali oraz firma Wito Tomasz Zglinicki, która produkuje i projektuje etykiety samoprzylepne i bezklejowe.

W kategorii Średnie Przedsiębiorstwo Liderem Przedsiębiorczości została spółka Moderntrans. Zajmuje się produkcją tramwajów i wózków tramwajowych. W swojej ofercie ma tramwaje wysokopodłogowe Moderus Alfa, częściowo niskopodłogowe Moderus Beta oraz najnowocześniejsze niskopodłogowe Moderus Gamma. Spółka świadczy również usługi remontów i naprawy tramwajów i autobusów.

Wyróżnienia otrzymały: Fabryka Mebli Biurowych Maro – producent mebli biurowych; spółka Polychem Systems, która specjalizuje się w produkcji poliuretanów; Grupa Tense – interaktywna agencja reklamowa oraz Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej, które świadczy kompleksową obsługę inwestycji przemysłowych.