Moc emocji w Hali Arena podczas finału Pucharu Polski. Zwycięstwo w ostatnich sekundach

Po emocjonującym meczu, w którym wynik został przesądzony dopiero w ostatnich sekundach, PGE Vive Kielce po raz 11. z rzędu sięgnęli po Puchar Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Finał, w którym kielczanie spotkali się z Orlen Wisłą Płock zostało rozegrane w Hali Arena.

Puchar Polski w piłce ręcznej rozgrywany był już po raz 53. W tym roku widowisko odbyło się w stolicy Wielkopolski, w Hali Arena.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i dostarczało kibicom na poznańskiej Arenie wielu emocji. Nie brakowało zwrotów akcji, szybkich kontr, dobrych obron i kapitalnych rozegrań.

Wynik był niepewny do ostatnich sekund spotkania – jeszcze minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego na tablicy wyników wyświetlał się remis. To właśnie wtedy PGE Vive Kielce otrzymało rzut karny, który pewnie wykorzystał Julen Aguinagalde, ustalający wynik na 26:25 dla kielczan.

Dla Vive to 11. zdobyty Puchar z rzędu. Ich przeciwnicy to także utytułowana drużyna, która po Puchar Polski sięgała 10 razy,z  czego po raz ostatni w 2008 roku.