Hotel Hampton by Hilton oficjalnie otwarty

W połowie lutego 2017 roku ruszyła budowa pierwszego w Poznaniu hotelu Hampton by Hilton. Po niespełna 16 miesiącach powstał 6-piętrowy obiekt hotelowy o powierzchni blisko 5 tys. m2. Hotel posiada 117 pokoji  podziemny garaż, strefa fitness, sala konferencyjna oraz bar i restauracja. Na wczorajszym oficjalnym otwarciu Państwo Bilińscy, właściciele obiektu przywitali licznie zgromadzonych gości. 

Zgromadzeni goście mogli wysłuchać koncertu na żywo grupy Genesis oraz zasmakować wyszukanych potraw przygotowanych przez szefa kuchni. Na spragnionych wiedzy organizowane były wycieczki z przewodnikiem po zakamarkach hotelu. Na otwarciu przemawiał także prezydent Jaśkowiak, który podziękował Państwu Bilińskim za cenną inwestycję w trwałą tkankę miasta Poznań.

Cieszę się, że nasze działania – jak choćby to, co zrobiliśmy na ul. Św. Marcin – wiążą się z odpowiedzią prywatnych inwestorów .Jestem przekonany, że nie będziecie Państwo żałować tej inwestycji. Poznań to miasto ciekawe turystycznie, z drugiej strony jest związany z biznesem. Zarówno turyści przyjeżdżający, by zobaczyć historyczne miejsca, jak i ci, którzy chcą tutaj robić interesy potrzebują miejsca, aby przenocować. Dziękuje za zaufanie i piękną inwestycję.

mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Hotel Hampton by Hilton Poznań Old Town to pierwszy hotel tej marki w stolicy Wielkopolski. W 7-kondygnacyjnym budynku o powierzchni 5 tys. mkw. do dyspozycji gości jest 117 pokoi hotelowych. Znajdują się tam też sale konferencyjne, strefa fitness, restauracja i bar oraz podziemny parking.

Jest to 11 Hampton i 20 hotel “hiltonowski” w Polsce – jeden z najładniejszych w kraju .Znamiennym jest to, że celebrujemy to otwarcie dokładnie tydzień przed 100-leciem Hiltona. To właśnie 31 maja 1919 roku Konrad Hilton, po zwolnieniu z wojska po I wojnie światowej zdecydował, że zostanie przedsiębiorcą.

przyznała Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju Hiltona w Europie Centralnej i Wschodniej

Głównym inwestorem obiektu jest BB Capital Group. Budynek został zaprojektowany przez warszawskie biuro AGK Architekci. O jego wnętrza zadbała poznańska pracownia Inex Design. Budowa, nad którą czuwała poznańską firma Nickel, trwała 2 lata.

Od końca lat 90 jesteśmy związani z Poznaniem. To był naturalny wybór, ale miasto jest duże. Wiedzieliśmy, że miejsce, w którym stanie hotel, musi być ważne dla poznaniaków i gości, którzy nas odwiedzają. W pewnym momencie widzieliśmy już, że ma to być ul. Św. Marcin .  Przygoda, która kończy się dzisiaj, jest zwieńczeniem kilkunastu lat. Myśl ta zrodziła się w głowach – mojej i brata – dawno temu. Dziś jestem człowiekiem spełnionym. Wiem, że nieważne, ile czasu upłynie od pierwszej myśli. Warto marzyć i walczyć. Wtedy osiągniemy spełnienie.

wspominał Piotr Biliński, właściciel hotelu Hampton by Hilton Poznań Old Town

Jak podkreśla Anna Bylińska, dużą rolę w fazie projektowania hotelu odgrywała sztuka, historia i nowoczesne technologie.  

– Już od progu witają Państwa ręcznie malowane murale. Obrazy można podziwiać także w pokojach hotelowych i na ścianach restauracji. Blasku lobby dodaje światło dzienne, które wpada przez imponujący świetlik. Za tą ścianę jest miejsce uwielbiane przez naszych gości – 4-metrowy biokominek – wylicza właścicielka hotelu. – Nie zapominamy jednak, że XXI wiek to także czas innowacji i technologii, dlatego proponujemy naszym gościom ciekawostkę – digital key. To klucz, którym gość może otworzyć swój pokój na ekranie telefonu.

Hampton by Hilton jest jedną z największych firm hotelarskich na świecie. Posiada łącznie ponad 800 tys. pokoi hotelowych w 104 krajach i regionach świata.