Co robić w sobotę w Poznaniu?

Pogoda zachęca do spędzania soboty poza domem, więc warto skorzystać z oferty Poznania i regionu. Co można dzisiaj robić? Oto kilka pomysłów.

W sobotę na placu Wolności odbędzie się festyn pod nazwą “Beach soccer dla wszystkich”. Charakterystycznych elementów gry uczyć będą wówczas trenerzy związkowi, a boisko czekać będzie na wszystkich chętnych bez względu na płeć i wiek.

Godz. 10-16

Na Ostrowie Tumskim znajduje się dużo ciekawych budynków. Wiele z nich powstało bardzo dawno temu dzięki pomysłowym budowniczym, jednak nie wszystkie przetrwały do dziś. Uczestnicy zwiedzania wyruszą w niesamowitą podróż w czasie. Zwiedzanie kończy się grą familijną. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami.

Godz. 11, Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Co może być pamiątką? Jakie pamiątki kryją się na Ostrowie Tumskim? Magiczny dywan wyrusza w pierwszą w tym roku podróż, żeby rozwikłać zagadkę niezwykłego przedmiotu. Uczestnikom spotkania towarzyszyć będą niezwykli bohaterowie zamieszkujący wyspę – legendarne postacie historyczne oraz zwierzęta. Dla rodziców zajęcia będą okazją do aktywnego spędzenia czasu z dziećmi, a także inspiracją do zabawy edukacyjnej, wspierającej ich rozwój. Zajęcia skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 3-5 lat.

Godz. 10:30 oraz 12:00, Brama Poznania, ul. Gdańska 2