Poznańskie drużyny na podium finałów Mistrzostw Polski w hokeju na trawie

Poznański klub WKS Grunwald Poznań został Mistrzem Polski w hokeju na trawie. Walka o tytuł odbyła się w weekend. Co ważne, o medal walczył także inny poznański klub – KS Warta Poznań. W kategorii kobiet wysoko uplasowała się AZS Politechnika Poznańska.

Finałowe rozgrywki rozegrano w Poznaniu na terenie kompleksu AWF. Pierwsze mecze rozgrywano w sobotę, natomiast rewanże odbyły się w niedzielę.

Najlepiej wypadła męska drużyna WKS Grunwald Poznań, która po remisie w pierwszym meczu, pewnie pokonała w niedzielę KS Pomorzanin Toruń.

Na podium stanęła także KS Warta Poznań, która po karnych zagrywkach pokonała LKS Rogowo.

Wśród kobiet najlepsza okazała się drużyna KS Hokej Start Brzeziny, która pokonała w finale AZS Politechnikę Poznańską.

25.05.2019 r. (sobota)

11.00 – I półfinał MP kobiet – AZS Politechnika Poznańska – KS Rogowo 2:0 (0:0)

13.00 – II półfinał MP kobiet – KS Hokej Start Brzeziny – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry 3:3 (1:0), karne zagrywki 3:1

15.00 – mecz o III miejsce MP mężczyzn – KS Warta Poznań – LKS Rogowo 3:4 (2:2)

17.00 – Finał Mistrzostw Polski mężczyzn – WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń 2:2 (2:1)

26.05.2019 r. (niedziela)

11.00 – mecz o III miejsce MP kobiet – UKHT Ósemka TG – KS Rogowo 1:0 (0:0)

13.00 – mecz o III miejsce MP mężczyzn – KS Warta Poznań – LKS Rogowo 4:3 (2:2), karne zagrywki 3:2

15.00 – Finał Mistrzostw Polski kobiet – AZS Politechnika Poznańska – KS Hokej Start Brzeziny 1:3

17.00 – Finał Mistrzostw Polski mężczyzn – WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń 3:0