Cały Poznań Ukulele już po raz trzeci

W piątek, 31 maja, rozpocznie się trzecia edycja festiwalu Cały Poznań Ukulele, czyli wydarzenia, którego głównym bohaterem jest instrument zyskujący w ostatnich latach coraz większą popularność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W programie znalazły się m.in. warsztaty gry na ukulele, koncerty i pokazy.

Podczas tegorocznej edycji do Poznania przyjedzie kilkudziesięciu wykonawców z Polski i Europy. Zaprezentują oni swoje umiejętności podczas koncertów, a także udzielą cennych wskazówek podczas warsztatów nauki gry na ukulele.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 31 maja i potrwa do niedzieli, 2 czerwca.

Festiwal rozpocznie nauka i wspólne granie włoskich przebojów w Muchos. Dwie godziny później w Meskalinie na wspólną naukę i granie bluesa „Sweet Home Chicago” zaprosi Profesor Peter. O tej samej porze na Placu Wolności zaprezentuje się Humam Ammari, a następnie Operalele, Ukus in Fabula i UkulelebOboys.

W programie całego wydarzenia przewidziano nie tylko koncerty i warsztaty połączone z nauką gry na ukulele, ale także m.in. pokazy i występy także taneczne.

Już po raz kolejny, w sobotę, o godzinie 12:00 z ratuszowej wieży rozbrzmiewać będzie hejnał, który zostanie zagrany na ukulele. Po nim odegrany zostanie utwór „Zacznij od Bacha”.

Pełen program dostępny jest na stronie festiwalu.

Początkujący nie muszą się zapisywać na warsztaty, a instrumenty będzie można wypożyczyć na miejscu. Z kolei osoby znające podstawowe akordy oraz średniozaawansowane powinny się zgłaszać mailowo ukulele@agenart.pl. Miejsc wystarczy dla wszystkich, ale organizatorzy nie chcą żeby zabrakło materiałów (nut, tabulatur). Wszyscy zgłoszeni otrzymają na własność piękny, muzyczny notatnik “na twórczość własną i ukulelową”.

Udział w wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny.