Wystawa Roślin Owadożernych od jutra w Palmiarni Poznańskiej

Już od jutra w pawilonie III Palmiarni Poznańskiej będzie można oglądać Wystawę Roślin Owadożernych. Wydarzenie organizowane wspólnie z Flytrap Factory potrwa do niedzieli, 2 czerwca.

Owadożerne rośliny fascynują zarówno najmłodszych, jak i tych starszych. Drapieżne muchołówki, lepkie rosiczki, smukłe kapturnice i mięsiste tłustosze przyciągają uwagę nie tylko swym „niewinnym” wyglądem. Na pozór spokojne i bezbronne polują na owady.

Wystawa rozpocznie się w piątek, 31 maja i potrwa do 2 czerwca (niedziela). Odbywać się będzie w pawilonie 3. Palmiarni Poznańskiej.

W programie, poza ekspozycją kilkudziesięciu roślin mięsożernych, znalazły się także m.in. porady specjalistów, którzy rozwieją wątpliwości dotyczące uprawy, pokazy karmienia i wykłady “Uprawa i przesadzanie roślin owadożernych”.  Będzie można także zaopatrzyć się w te niezwykłe rośliny podczas kiermaszu ciekawych gatunków i odmian.

Wykłady zaplanowano dwa razy dziennie, w sobotę i niedzielę, o godzinie 11:00 i 15:00. Pokazy karmienia odbywać się będą od piątku do niedzieli o godzinie 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00.

Wejście odbywa się w ramach biletów wstępu do Palmiarni w cenie 10 złotych za normalny oraz 7 złotych za ulgowy.

Godziny otwarcia:
piątek-sobota: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
niedziela: 9:00 – 18:00 (kasa do godz. 17:00)