Wystawa Mapy Warte Poznania na lotnisku Poznań-Ławica

Na lotnisku Poznań-Ławica stanęła wystawa Mapy Warte Poznania, na której można podziwiać unikalną kolekcję map przedstawiających to, w jaki sposób zmieniało się miasto i jego granice w ostatnich 500 latach.

Jak zmieniał się Poznań i jego granice w ostatnich 500 latach? Jak wyglądały ówczesne mapy? Jak planowano zabudowę i które budynki przetrwały najdłużej? Między innymi na te pytania można znaleźć odpowiedź oglądając Wystawę Map Wartych Poznania.

Do wglądu udostępniono 9 map, które pozwalają przekonać się, jak dawniej wyglądały tereny miasta i Księstwa Poznańskiego. Można zauważyć także, które z koncepcji architektonicznych i urbanistycznych oraz zabudowań zachowały się w mniejszej lub większej formie do dziś.

Co ciekawe, dwie spośród prezentowanych map nie były nigdy wcześniej prezentowane publiczności ani w muzeach polskich ani niemieckich.

Wernisaż wystawy z oryginalnymi mapami odbył się 24 maja w murach redakcji portalu codziennypoznan.pl.

Od dzisiaj wystawa dostępna jest na lotnisku Poznań-Ławica, w ogólnodostępnej hali check-in. Dzięki temu mieszkańcy i turyści mogą zapoznać się z tą nietypową formą przedstawienia historii miasta Poznań. Wystawa będzie czynna przez dwa miesiące.

Partnerami wydarzenia są: Port Lotniczy Poznań – Ławica im. Henryka Wieniawskiego, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Szlachta Wielkopolska oraz Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

Sponsorem generalnym jest Fundacją Santander Bank Polska, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Santander i Mazda Voyager Group 

Mecenasem i fundatorem wystawy jest winnica ZODIAK

Patronat Honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania

Patronat medialny nad wystawą objął portal www.iPolska24.pl , Telewizja WTvK, MobllAD i Radio Poznań