Pomocna Mama drzemie w każdym z nas

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się kolejna edycja charytatywnego cyklu imprez kulinarnych “Gotuj się na nowości”, podczas których będzie można nie tylko spróbować dań przygotowanych na żywo przez Top Chefa Jakuba Reszkę, ale także wesprzeć Fundację Pomocna Mama i jej podopiecznych. Czy zajmuje się fundacja i komu pomaga?

Słowo “mama” budzi pozytywne i ciepłe odczucia, niewątpliwie kojarzące się z pomocną dłonią. Czasem jednak, sytuacja życiowa rodziny sprawia, że nawet ona potrzebuje wsparcia. Z myślą o takich sytuacjach powstała Fundacja Pomocna Mama, która stała się swego rodzaju “dodatkowym cżłonkiem rodzin” dotkniętych różnymi problemami.

Podopiecznymi Fundacji są zarówno rodziny pełne, jak i samotni rodzice, czy babcie i dziadkowie wychowujący dzieci, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Wolontariusze i pracownicy Pomocnej Mamy przekazują podopiecznym najpotrzebniejsze rzeczy, dzięki czemu polepszeniu ulegają warunki bytowe rodzin, które nie muszą martwić się o zapewnienie podstawowych spraw i potrzeb dzieci.

Poza pomocą materialną Fundacja zapewnia także porady specjalistów, w tym prawników czy psychologów.

Co ważne, Pomocna Mama zajmuje się również pomocą dzieciom przewlekle chorym i niepełnosprawnym, które wymagają kosztownego i zwykle długiego leczenia. Fundusze przekazywane są na leczenie i rehabilitację.

Fundacja dba o edukację nie tylko dzieci, ale i ich opiekunów. Aranżuje warsztaty dla rodziców i wychowaców, które odbywają się w różnych miejscach na terenie Poznania. Prowadzi także programy aktywizacji zawodowej i społecznej i wspiera przy załatwianiu trudnych spraw – również tych urzędowych.

Od marca 2019 prowadzi też projekt dla kobiet onkologicznych “Chce się żyć”. Różnego rodzaju działania mają na celu walkę z wykluczeniem czy jego poczuciem, a także wsparcie przede wszystkim psychiczne dla kobiet walczących z rakiem. Pomaga m.in. budować poczucie pewności siebie czy podniesienia samooceny.

Podczas tegorocznego cyklu “Gotuj się na Nowości” zbierane będą fundusze na rzecz Fundacji Pomocna Mama. Na specjalnym stoisku na terenie wydarzeń będzie można szerzej zapoznać się z działalnością Fundacji. Pieniądze będzie można wrzucać do specjalnych puszek.

Co więcej, podczas najbliższego, inauguracyjnego wydarzenia, które odbędzie się w sobotę, 29 czerwca w Galerii Posnania stanie także wystawa wyjątkowych fotografii, które powstały podczas sesji Fundacji Pomocna Mama. Udział w niej wzięły kobiety chore na raka, które w piękny sposób pokazały, że walka z chorobą nie oznacza utraty pewności siebie i możliwe jest jednoczesne zachowanie kobiecej delikatności i zmysłowości. 

Początek wydarzenia o godzinie 15:00.