“Sportowe Żegrze” – ruszyła budowa nowoczesnego obiektu sportowego

Rozpoczęły się prace przy budowie nowoczesnego i wielofunkcyjnego obiektu sportowego w ramach projektu “Sportowe Żegrze”. Wykonawca rozpoczął pierwsze roboty ziemne od razu po przejęciu placu budowy.

Nowoczesny obiekt ma powstać w sąsiedztwie KM PSP, między ulicami: Bobrzańską i Milczańską. Znajdzie się tam boisko piłkarskie z nawierzchnią z trawy syntetycznej, wielofunkcyjne boisko do piłki siatkowej i koszykówki, a także poliuretanowa bieżnia.

Dla dzieci powstanie plac zabaw wyposażony m.in. w bujaki na sprężynach i huśtawki. W sąsiedztwie stanie także siłownia zewnętrzna oraz miejsce do street workoutu wraz z wyposażeniem.

Całość zostanie objęta monitoringiem, a teren zostanie uzupełniony trawnikiem, nowymi nasadzeniami oraz elementami małej architektury.

Wykonawca rozpoczął pierwsze prace ziemne od razu po przejęciu terenu pod budowę. Na początek zdjęto wierzchnią warstwę gleby i wykonano stabilizację terenu oraz korytowanie pod oba boiska.

Wzdłuż planowanego dużego boiska rozpoczęto prace przy podsypce piaskowej. W kolejnych dniach wykonawca przejdzie do dalszych robót związanych z warstwami konstrukcyjnymi.

Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.