Harcerze z poznańskich Winograd potrzebują pomocy

Po tragicznym pożarze w espace roomie w Koszalinie, w całej Polsce zarządzono kontrole miejsc, w których odbywają się zajęcia grupowe lub inne podobne aktywności z udziałem ludzi. Jak się okazało, pięć harcówek poznańskich harcerzy nie spełnia standardów przeciwpożarowych, co oznacza, że dzieci i młodzież nie może się tam spotykać do czasu dostosowania miejsc do obowiązujących […]

Po tragicznym pożarze w espace roomie w Koszalinie, w całej Polsce zarządzono kontrole miejsc, w których odbywają się zajęcia grupowe lub inne podobne aktywności z udziałem ludzi. Jak się okazało, pięć harcówek poznańskich harcerzy nie spełnia standardów przeciwpożarowych, co oznacza, że dzieci i młodzież nie może się tam spotykać do czasu dostosowania miejsc do obowiązujących przepisów BHP.

ZHP nie ma funduszy pozwalających na wykonanie niezbędnych prac w każdej z nich, dlatego harcerze z poznańskich Winograd postanowili poprosić o pomoc mieszkańców miasta.

W Internecie powstała zbiórka pieniędzy, które pozwolą na sfinansowanie prac. Potrzebnych jest około 20 tysięcy złotych. Za tę kwotę możliwe będzie wykonanie dokładnych ekspertyz harcówek, zakup potrzebnych materiałów oraz przeprowadzenie remontu.

Harcerze od lat działają na terenie miasta, co roku organizując ponad 6500 godzin zajęć dla 160 dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat.

Zbiórka odbywa się online.