Podróż przez Amerykę kradzionymi samochodami już dziś na ekranie Kina Letniego Starego Browaru

Już dziś inauguracja Kina Letniego Starego Browaru.  W tym roku organizatorzy zabiorą uczestników w podróż przez historię kontrkultury, zainspirowaną Festiwalem Woodstock z 1969 roku i jego następstwami. Jaki film zostanie wyświetlony podczas dzisiejszego seansu?

Co roku Stary Browar zaprasza do siebie na seanse filmowe w Parku. Co ciekawe, w przypadku złej pogody pokazy nie są odwoływane, jak to ma miejsce w przypadku wielu kin plenerowych, a przenoszenie do urokliwych wnętrz Starego Browaru, czyli na Szachownicę w Pasażu. Podobnie jak w poprzednich edycjach, przygotowano również prelekcję poświęconą danej produkcji i poruszanemu tematowi. Poprowadzi ją prof. Kuligowski, którego organizatorzy zaprosili do współpracy przy tworzeniu repertuaru.

Tegoroczny program zostanie zainaugurowany już dziś projekcją filmu „W drodze”. Jest to ekranizacja powieści Jacka Kerouaca. To opowieść o młodym pisarzu, jego wyzwolonej dziewczyny oraz nieprzewidywalnym przyjacielu, którzy wyruszają na wspólną wyprawę po Ameryce podróżując… kradzionymi samochodami. Bohaterowie szukają szalonej przygody, wolnej miłości, braku granic i pełnej swobody.

Jak potoczą się ich losy? Tego będzie można się dowiedzieć już od godziny 21:00 w Parku Starego Browaru. W przypadku złej pogody, seans zostanie przeniesiony na Szachownicę w Pasażu. Wstęp jest wolny, a organizatorzy zapewniają leżaki, jednak z uwagi na ich ograniczoną ilość, uczestnicy zachęcani są także do brania własnych koców, na których będzie można usiąść.