Greckie wakacje, czyli kolejna odsłona Gotuj się na nowści już w niedzielę!

Dobre jedzenie, grecki klimat, konkursy z nagrodami, interaktywne kolorowanki, owoce prosto z sadu i pamiątkowe gadżety – to wszystko, a także wiele innych atrakcji czeka na osoby, które w niedzielę, 7 lipca, pojawią się na płycie Starego Rynku w Poznaniu i wezmą udział w kolejnej akcji cyklu “Gotuj się na nowości” organizowanej przez portal codziennypoznan.pl. Top Chef Jakub Reszka znów będzie gotował na oczach poznaniaków i turystów. Jak zwykle będzie można także zrobić coś dla innych wspierając Fundację Pomocna Mama.

To już drugie spotkanie w ramach tegorocznej edycji “Gotuj się na nowości”. Po ubiegłotygodniowym sukcesie w Galerii Posnania, gdzie można było odbyć kulinarną podróż do Włoch, przyszedł czas na odkrywanie Grecji i jej kuchni na Starym Rynku w Poznaniu. Dlaczego Grecja? Dlatego że jest to jedno z państw, do których można bezpośrednio polecieć z lotniska Poznań-Ławica. Poznański port oferuje przeloty do Aten, Salonik, a także do kilku miast na Krecie, Korfu, Kos, Kefalonii, Zakintos, Rodos czy Kavali.

Już jutro, od godziny 15:00 Top Chef Jakub Reszka będzie przygotowywał na oczach zebranych na Starym Rynku osób znane greckie potrawy. Kto wie, być może ktoś pokocha te smaki tak bardzo, że jeszcze tego samego dnia zaplanuje podróż do Grecji?

Jakie dania zaserwuje szef naszej plenerowej kuchni przygotowanej przez firmę Meblobuk? Będzie oczywiście tradycyjna grecka kofta, a także musaka i souvlaki. O szczegółach przyrządzania każdej z nich Kuba opowie podczas podczas ich przygotowywania. Jak na kuchnię grecką będzie więc mięsnie i warzywnie. O to, by te ostatnie były świeże zadba Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza, która zapewni warzywa do dań od lokalnych, wielkopolskich producentów. To dowód na to, że nawet najbardziej tradycyjne dania innych państw można przygotować w oparciu o regionalne wyroby w Polsce. Popularna giełda zapewni także aromatyczne zioła, bez których żaden kucharz nie wyobraża sobie swojej kuchni.

Ideą całego cyklu jest przede wszystkim pomaganie. W tym roku zbieramy fundusze na rzecz Fundacji Pomocna Mama, która zajmuje się pomocą dla potrzebujących rodzin, a także chorych dzieci i kobiet.  W czasie wydarzenia będzie zakupić koszulki-cegiełki przygotowane specjalnie na tę okazję, a pieniądze ze sprzedaży przekazywane będą na rzecz działalności Fundacji. Przez cały czas na terenie imprezy można było wrzucać także datki do puszek trzymanych przez wolontariuszy.

W czasie wydarzenia z pewnością nie zabraknie ciekawych anegdotek i opowieści Kuby Reszki, który zdradzi także przydatne wskazówki dla każdego, kto chciałby podnieść swoje umiejętności kulinarne. Gotowanie na żywo to jednak nie wszystko. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu będą konkursy z nagrodami. Za poprawną odpowiedź na proste pytania z zakresu wiedzy ogólnej na temat Grecji i kuchni greckiej, będzie można wygrać ciekawe nagrody przygotowane przez naszych partnerów – WGRO, Fundację Santander, firmę Meblobuk oraz lotnisko Poznań-Ławica. O tym, co trafi w ręce zwycięzców zadecyduje to, co wylosują kręcąc naszym konkursowym śmigłem.

To jednak nie koniec atrakcji. Przy scenie, na której znajduje się nasza plenerowa kuchnia ustawione będą także stoiska partnerów wydarzenia.

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza przygotuje świeże owoce, które będzie rozdawać uczestnikom, a także będzie informować m.in.  po czym poznać, że kupowany w sklepie produkt pochodzi z giełdy, od regionalnego producenta.

Fundacja Santander przygotuje interaktywne kolorowanki, gratkę szczególnie dla najmłodszych, którzy po pokolorowaniu kolorowanki mogli… wprawić ją w ruch przy użyciu specjalnej aplikacji. Wiatrak, który jeszcze przed chwilą był statyczny na kartce papieru, po chwili kręcił się na ekranie telefonu, a robot, który w czasie kolorowania był nieruchomy na ekranie zaczynał się ruszać.

Firma Meblobuk zaprezentuje produkowane przez siebie kuchnie, wyjaśniając na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu i planowaniu w domu. Z okazji wydarzenia przygotowano również specjalną promocję – na hasło „gotuj się na nowości” będzie uzyskać aż 10% zniżki na zakup nowej kuchni w Meblobuku.

Z kolei poznańskie lotnisko Ławica na swoim stoisku zachęcać będzie do skorzystania ze swojej oferty prezentując połączenia nie tylko do Grecji, ale także innych państw. Dostępne będą również lotniskowe gadżety.

Na stoisku Fundacji Pomocna Mama, poza koszulkami-cegiełkami, które będzie można kupić wspierając fundację, będzie można także zapoznać się bliżej z działalnością organizacji oraz możliwymi formami pomocy jej podopiecznym.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 7 lipca, od godziny 15:00 na płytę Starego Rynku.

Partnerami wydarzenia są: port lotniczy Poznań-Ławica, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Whirlpool Polska, firma Meblobuk, Suckes po poznańsku oraz Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodniczej.