Pomysły na spędzenie niedzieli w Poznaniu

Niedziela w mieście zdecydowanie nie musi być nudna! Można ją spędzić np. na Starym Rynku, gdzie będzie się odbywać charytatywne gotowanie na żywo w ramach cyklu “Gotuj się na nowości” lub w Kaponierze Kolejowej odkrywając jej historię. Co jeszcze przygotowano na ten dzień? Oto kilka propozycji na spędzenie niedzieli w Poznaniu.

Już od rana można wybrać się na Kaponierę Kolejową, gdzie od 10:30 prowadzone będą wycieczki z przewodnikiem. W programie znalazły się również m.in. wspólne Budowanie makiety okolic Kaponiery i „Pokój zagadek”.

Do siebie zaprasza także stara zajezdnia przy ul. Madalińskiego, czyli Lato na Madalinie. Dzień rozpocznie “Logo-maluch”, czyli gimnastyka buzi i języka oraz zabawy logorytmiczne dla dzieci – początek o godzinie 11:30. Pół godziny później uczestnicy sobotnich warsztatów animacji poklatkowej rozpoczną drugą część warsztatów. Z kolei na godzinę 12:30 zaplanowano zajęcia sensoryczne dla najmłodszych “Senso-Maluch”. Ciekawie zapowiada się 13:45, kiedy to rozpocznie się Na szkle wyklejane”, czyli warsztaty decoupage dla każdego. O 15:00 Wujek Ogórek zaprosi na kolejne śpiewanko-warsztaty. Godzinę później każdy bez względu na wiek będzie mógł wziąć udział w breakdance na Madalinie, a dzień tradycyjnie zakończy Madalingo, czyli bingo z nagrodami, które rozpocznie się o 17:30.

W samo południe w Parku Stare Koryto Warty wypuszczone w górę zostaną latawce w ramach akcji “Puść latawiec na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego“. Latawce mają symbolizować wolność, którą Polacy odzyskali w następstwie m.in. wielkopolskiego zrywu powstańczego.

Od piątku w Poznaniu trwa również 12. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator. Wydarzenie podzielono na kilkanaście bloków, z których najważniejszy będzie ten konkursowy. W tym roku do konkursu nadesłano ponad tysiąc zgłoszeń z aż 64 państw. Ostatecznie wybrano 44 filmy krótkometrażowe, w tym 34 wybrane rzez Komisję Selekcyjną festiwalu i 10 produkcji zaproszonych przez Marcina Giżyckiego, dyrektora artystycznego wydarzenia. W programie znalazło się także wiele innych bloków, które przyciągając widzów.

O godzinei 14:00 rozpoczną się wydarzenia w ramach kolejnego tygodnia cyklu Kulturalnny Stary Rynek. O tej godzinie rozpocznie się Niedzielne Sąsiedzkie Słodkie, czyli koncert, animacje lalkowe i aktorskie oraz słodkie przekąski. Wieczorem z kolei rozpocznie się koncert Damien McFly.

Od godziny 15:00 na Starym Rynku odbywać się będzie kolejne spotkanie w ramach cyklu “Gotuj się na nowości“. Tym razem wraz z Top Chefem Jakubem Reszką zaprosimy poznaniaków i turystów w kulinarną podróż do Grecji. W programie wydarzenia znalazło się nie tylko gotowanie na żywo przepysznych greckich dań, ale także konkursy z nagrodami, atrakcje, opowieści, interaktywne koloranki, a nawet… zniżki na zakup nowych mebli kuchennych. Wszystko to w atmosferze pomagania – podczas wydarzenia zbierane będą fundusze na rzecz Fundacji Pomocna Mama.