Przekąska w podróży – co jemy podczas samochodowych wypraw?

Polacy coraz częściej korzystają z możliwości zakupu produktów spożywczych na stacjach benzynowych. Stają się one nie tylko punktem do tankowania paliwa, ale także miejscem odpoczynku i zebrania sił przed dalszą drogą. Co zatem powinno znaleźć się w ich ofercie?

Dalekie podróże, ale też i codzienne użytkowanie samochodu wiążą się z częstymi wizytami na stacjach benzynowych. Jeżeli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, wprowadzony niedawno zakaz handlu w niedziele – nie dziwi nas, że raport „Rynek słodyczy i przekąsek w Polsce” firmy Nielsen, za rok 2018 zanotował najwyższą wartość obrotów właśnie w sklepach przy stacjach paliw.

Paliwo dla auta… i dla człowieka

Coraz częściej oprócz tankowania pojazdów, stacje benzynowe zmieniają się w wygodny punkt „po drodze” w którym Polacy kupują przekąski i jedzenie na drogę. Jak podaje raport „Posiłki w trasie” przeprowadzony przez ARC Rynek i Opinia w grudniu 2018 roku ponad dwie trzecie podróżnych w trasie kupuje hot-dogi i zapiekanki. Oznacza to że prawie każdy odwiedzający stacje benzynową pasażer auta, oprócz paliwa kupuje jeszcze coś do przegryzienia. To daje dużo możliwości dla firm zajmujących się dystrybucją żywności, żeby wejść tam ze swoją ofertą i zdobywać nowych klientów wśród osób zmotoryzowanych. 

Nowości na rynku chrupiących smakołyków

Oprócz ciepłych posiłków, klienci równie chętnie wybierają różnego rodzaju przekąski. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza małe opakowania do zjedzenia „na raz”. Niewielkie porcje, pozwalając w całości zjeść zawartość torebki, bez konieczności martwienia się o to, co zrobić w przypadku kiedy np. pół opakowania słonych orzeszków wysypie się w świeżo odkurzonym aucie.  Wśród produktów typu „chwyć i jedz” zwiększa się ilość tych opartych o zdrowe orzechy i suszone owoce w różnych wariantach. Zwykłe solone orzeszki i rodzynki  odchodzą do lamusa, zastępowane przez mieszanki egzotycznych orzechów i suszonych owoców. Takie przekąski bakaliowe wpisują się doskonale w panujący obecnie trend jedzenia zdrowej żywności i stanowią zdrową alternatywę dla pustych kalorii zawartych w fast-foodach.

Jak wybrać z morza dostępnych przekąsek te najlepsze?

 Według wspomnianego wcześniej raportu 85% konsumentów przy wyborze nowych produktów kieruje się jakością produktu. Dlatego wybierając odpowiednie przekąski do swojej oferty, właściciele stacji benzynowych powinni zapoznać się z ofertą firm o ugruntowanej już pozycji na rynku, znanych z wysokiej jakości produktów. W Polsce, jeżeli chodzi o sektor zdrowych przekąsek bez wątpienia prym wiedzie Bakalland. Znany przede wszystkim z dodatków do ciast, od jakiegoś czasu oferuje szeroką gamę zarówno zdrowych przekąsek „on the go” jak i batonów zbożowych oraz proteinowych. Wciąż rozwijającą się ofertę produktów do przekąszenia można znaleźć na stronie ebakalland.pl, za której pośrednictwem można od razu złożyć zamówienie.

Moda na jedzenie zdrowych i bogatych w wartości odżywcze produktów, dociera również do sektora przekąsek. Szybkie wrzucenie czegoś na ząb w podróży nie musi się już kojarzyć z pochłanianiem pustych kalorii. Przekąski bakaliowe to doskonałe źródło energii i witamin.

Sprawdź szczegóły na https://ebakalland.pl/bakalie/przekaski.html