Prace przy budowie zaplecza przyszłej przystani jachtowej w Starym Porcie zgodnie z harmonogramem

Trwają prace przy budowie zaplecza socjalnego przyszłej przystani jachtowej w Starym Porcie, które obejmie część sanitarno-socjalną, gastronomiczną oraz taras rekreacyjny. Obiekt dostępny będzie nie tylko dla osób pływających po Warcie, ale także tych, które chcą spędzić czas nad wodą w centrum miasta.

Inwestycja prowadzona jest w Starym Porcie, między murem oporowym, rzeką Wartą i ul. Estkowskiego. Budowane zaplecze będzie miało formę stalowego kontenera. Całość podzielona zostanie na trzy części. Pierwszą stanowić będzie ta sanitarno-socjalna, która obejmie prysznice, toalety i pralnie dla osób cumujących w przystani jachtowej. Będzie ona przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Drugą część będzie stanowić zaplecze gastronomicze, gdzie będzie można coś zjeść i wypić, a także uzupełnić zapasy pokarmu i napojów na dalszą podróż po rzece. Ta część będzie również dostępna dla osób z zewnątrz, które będą chciały zrelaksować się nad rzeką w centrum miasta.

Trzecią część stanowić będzie taras, który znajdzie się na dachu części obiektu. Będą do niego prowadzić schody zewnętrzne, dzięki czemu będzie dostępny także dla osób, które przybyły z lądu, a nie cumowały w przystani.

Obecnie wykonano już płytę fundamentową oraz niezbędne instalacje: wodną, kanalizacyjną i elektryczną. Na koniec miesiąca planowany jest montaż elementów budynku, a po nim wykonawca przystąpi do prac wykończeniowych, montażu schodów oraz budowy oświetlenia zewnętrznego. W okolicy zostaną wykonane nowe nasadzenia zieleni, a dotarcie do miejsca od ul. Estkowskiego zapewni nowy zjazd.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na koniec września 2019 roku.