Gry, zabawy, konkursy, anegdoty i… dobra kuchnia w karaibskim wydaniu!

Guacamole, chili con carne i quesadilla to dobrze znane potrawy kojarzone przez większość ludzi z Meksykiem, jednak niewielu wie, że każda z tych potraw ma także swoją karaibską odmianę. Właśnie w takim wydaniu będziemy je serwować wraz z Top Chefem Jakubem Reszką podczas ostatniego w tym roku spotkania z charytatywnego cyklu plenerowych imprez kulinarnych „Gotuj się na nowości”. W sobotę ponownie zaprosimy poznaniaków i turystów na Stary Rynek do przekonania się, co mogli jeść Piraci z Karaibów.

To już ostatnia odsłona tegorocznej edycji akcji portalu codziennypoznan.pl „Gotuj się na nowości”, podczas której w plenerowej kuchni przygotowujemy dania z państw i regionów, do których można wybrać się bezpośrednio z poznańskiego lotniska.

Po kuchni włoskiej, greckiej i hiszpańskiej przyszedł czas na Karaiby. Z poznańskiej Ławicy można polecieć na Dominikanę, a już wkrótce uruchomione zostaną połączenia na Kubę i Jamajkę. By przybliżyć smaki tych regionów, Top Chef Jakub Reszka zaprezentuje dobrze znane poznaniakom dania, ale w wydaniu karaibskim. Kuchnie te są bowiem bardzo do siebie zbliżone.

Jak zwykle podczas sobotniego wydarzenia nie zabraknie dodatkowych atrakcji, w tym przede wszystkim konkursów z nagrodami, interaktywnych kolorowanek dla najmłodszych, zniżek na nowe meble kuchenne, gadżetów partnerów wydarzenia, a także wielu opowieści i ciekawostek ze świata kuchni i samych Karaibów.

Głównym celem naszego plenerowego gotowania jest pomoc charytatywna. W tym roku wspieramy Fundację Pomocna Mama, która wspiera potrzebujące rodziny oraz chore dzieci i kobiety. Podczas sobotniego spotkania gościem specjalnym wydarzenia na zaproszenie Fundacji będzie Stanisław Mąderek, polski reżyser, scenarzysta, kompozytor i aktor.

Początek wydarzenia na płycie Starego Rynku w sobotę, 20 lipca, o godzinie 15:00.

Partnerami wydarzenia są: port lotniczy Poznań-Ławica, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Whirlpool Polska, firma Meblobuk, Suckes po poznańsku, Fundacja Pomocna Mama oraz Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza.