“Poznań Przeciw Przemocy. Solidarni z LGBT+” – w czwartek manifestacja na Placu Wolności

Podczas sobotniego Marszu grupa chuliganów zaatakowała uczestników parady rzucając w nich m.in. kamieniami, petardami i butelkami. Doszło także do przepychanek i pobić. W sprawie zatrzymano już prawie 70 osób. Sytuacja spotkała się z ostrą krytyką społeczeństwa i jest szeroko komentowana zarówno w Polsce jak i w mediach zagranicznych. W polskich miastach organizowane są manifestacje mające […]

Podczas sobotniego Marszu grupa chuliganów zaatakowała uczestników parady rzucając w nich m.in. kamieniami, petardami i butelkami. Doszło także do przepychanek i pobić. W sprawie zatrzymano już prawie 70 osób.

Sytuacja spotkała się z ostrą krytyką społeczeństwa i jest szeroko komentowana zarówno w Polsce jak i w mediach zagranicznych. W polskich miastach organizowane są manifestacje mające na celu wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy oraz solidarność z poszkodowanymi w zamieszkach i ofiarami nienawiści i nietolerancji.

W Poznaniu manifestacja „Poznań przeciw przemocy. Solidarni z LGBT+” odbędzie się w czwartek, 25 lipca, o godzinie 18:00. Uczestnicy spotkają się na Placu Wolności.

„Uważamy, że jest to bardzo niebezpieczna eskalacja atmosfery nagonki na osoby LGBT+, która w przyszłości może doprowadzić do jeszcze poważniejszych i bardziej niebezpiecznych incydentów. Potępiamy takie działania jak komunikat Parafii Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku, która pochwaliła agresywne kontrdemonstracje.”

organizatorzy manifestacji